Անկարան ցանկանում է կազմակերպել Թուրքիայի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում 03/31/2022 14:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Թուրքիայի ԱԳ նախարար Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Անկարան ցանկանում է կազմակերպել Թուրքիայի, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպում, Բաքուն դեմ չէ այդ առաջարկին, այս մասին Չավուշօղլուն հայտարարել է A Haber հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում.
«Մենք ցանկանում էինք եռակողմ հանդիպում կազմակերպել Անթալիայում, սակայն դա հնարավոր չեղավ, հանդիպումը չստացվեց։ Բայց առաջարկը բաց է, և Բաքուն դեմ չէ այս հանդիպմանը», - ասել է Չավուշօղլուն :

Анкара хочет организовать трехстороннюю встречу глав МИД Турции, Армении и Азербайджана 03/31/2022   15:01  |  Лента новостей
Анкара хочет организовать трехстороннюю встречу глав МИД Турции, Азербайджана и Армении, Баку не против этого предложения. Об этом заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу в интервью телеканалу A Haber.
"Мы хотели организовать эту встречу еще в рамках дипломатического форума в Анталье в марте, однако такой возможностине представилось. Но предложение открытое и в Баку не против этой встречи", - заявил Чавушоглу