Ադրբեջանը միշտ գնալու է հայերին, Հայաստանն ու Արցախը ոչնչացնելու ճանապարհով մինչեւ չպատժվի. Թեւան Պողոսյան (տեսանյութ) 03/30/2022 13:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչև մենք չընկալենք, որ Ադրբեջանը մեր թշնամին է, որ մենք եւս իր համար թշնամի ենք, եւ նրա երազանքն այն է, որ հայեր չլինեն, Արցախ, Հայաստան չլինի՝ նա միշտ գնալու է այդ ուղղությամբ ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է քաղաքագետ Թևան Պողոսյանը՝ արձանագրելով, որ նման պայմաններում միակ ճիշտ տարբերակը Ադրբեջանին պատժելն է, ջարդելը
Բանախոսի արձանագրմամբ՝ սա դարավոր քաղաքականություն է, 102 տարի առաջ Շուշիում կոտորել են մոտ 20 հազար մարդ, դրանից առաջ այլ տեղեր են մորթել, կոտորել, 1915-ին Թուրքիայում Հայոց Ցեղասպանություն է եղել, ու այս ամենը այդ նույն քաղաքականության հետևանքն է։
«Հիմա եկել է մեր օրերը, ու Ադրբեջանը, միևնույն է, չի համարում, որ ինքը պետք է կանգնի, հանդարտվի, խաղաղության գնա, այլ մտածում է ինչից օգտվի ու օգտվում է՝ առավել ևս ռուս-ուկրաինական պատերազմի ձգձգման ֆոնին»,- ասել է Թ.Պողոսյանը՝ ավելացնելով, որ Ալիևն այսօր ռուսական և թուրքական կրակների արանքում է, եւ ցավալին այն է , որ այդ վիճակում կարծես ամենաշատը ՀՀ իշխանություններ են փորձում օգնել նրան՝ այդ վիճակից դուրս գալու համար։

Азербайджан всегда будет идти по пути уничтожения Армении и Арцаха, пока он не будет наказан – Теван Погосян 03/30/2022   14:16  |  Лента новостей
Азербайджан всегда будет идти по пути уничтожения армян, Армении и Арцаха, пока он не будет наказан, заявил в эфире “ФактИнфо” политолог Теван Погосян.
“Пока мы не поймем, что Азербайджан - наш враг и что мы тоже являемся врагом для него, и что он мечтает о том, чтобы армян, Арцаха и Армении не было, он всегда будет идти в этом направлении”, - сказал Погосян, констатировав, что в сложившихся условиях единственно верный вариант – это наказать Азербайджан, сломить его.
Как отметил собеседник агентства, это политика насчитывает века, 102 года назад в Шуши была осуществлена резня около 20 тыс. армян, до этого погромы совершались в других местах, в 1915 году произошел Геноцид армян. Все это – следствие той же политики.
“И в нынешние времена Азербайджан все равно и не думает останавливаться, идти к миру. Он думает над тем, чем он еще может воспользоваться и пользуется, тем более на фоне затягивающегося российско-украинского конфликта”, - сказал Т. Погосян, добавив, что Алиев сегодня оказался между двух огней, между Турцией и Россией. Вызывает сожаление то, что помочь ему выйти из сложившейся ситуации, казалось бы, больше всего пытаются власти РА.