Նույն իշխանության մի ներկայացուցիչ խոսում է պատերազմի բարձր հավանականության մասին, մյուսը՝ թուրքի հետ բարեկամանալու անխուսափելիության մասին. Տիգրան Աբրահամյան 03/29/2022   10:11  |  Մեկնաբանություն
Արցախում ստեղծված իրադրության մասին Հայաստանի անվտանգության խորհուրդը, այն ղեկավարողը, իհարկե պետք է հստակ գնահատականներ հնչեցնեն, սակայն ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունում հնչող հայտարարություններն ու իրականացվող քայլերը և միջոցառումները պետք է համահունչ լինեն։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը և հավելել.
«Այսինքն՝ անել հայտարարություններ և կողքից հետևել իրադարձությունների ընթացքին ու սահմանափակվել միայն մտահոգություն հայտնելով, կարող են միջին վիճակագրական քաղաքացիները, բայց ոչ երբեք անվտանգության պատասխանատու պաշտոնյաները։
Նույն իշխանության մի ներկայացուցիչ խոսում է պատերազմի բարձր հավանականության մասին, մյուսը՝ թուրքի հետ բարեկամանալու անխուսափելիության մասին։
Պատերազմի հավանականությունը նաև աճում է, եթե դա կանխելուն ուղղված ջանքերը՝ քաղաքական, դիվանագիտական, ռազմական առումով անբավարար են»,-գրել է նա։
12:21 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր շուրջ ընթացող գործընթացներ կան, որոնք կարող են պատերազմական գործողությունների իրական վտանգ ստեղծել. Աբրահամյանը ռազմական գործողությունների վերսկսման վտանգ է նշմարում
12:10 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ստեղծված հարցերի չլուծելը կարող է բերել կա՛մ Արցախի հայաթափմանը, կամ՝ նոր պատերազմի.Տիգրան Աբրահամյան

Один представитель той же власти говорит о высокой вероятности войны, а другой – о неизбежности дружбы с турками - Абрамян 03/29/2022 12:09 | Комментарий
Совет безопасности Армении, его председатель, безусловно, должны озвучить четкие оценки о создавшейся в Арцахе обстановке, однако в сложившейся военно-политической ситуации звучащие заявления и предпринимаемые шаги и меры должны быть созвучными. Об этом сообщил депутат парламенте Армении от фракции “Честь имею”, эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
“Иными словами, делать заявления и следить за ходом событий со стороны, ограничиваться только выражением обеспокоенности могут среднестатистические граждане, но никак не ответственные за безопасность должностные лица. Один представитель той же власти говорит о высокой вероятности войны, а другой – о неизбежности дружбы с турками”, - написал депутат.
По его словам, вероятность войны также возрастает, если усилия по ее предотвращению недостаточны в политическом, дипломатическом и военном планах.