Ադրբեջանական բանակի «հսկիչ փաթեթը» 2020թ-ից Թուրքիայի ձեռքերում է.Տիգրան Աբրահամյան 03/28/2022 10:17 | Մեկնաբանություն
Երբ վերլուծվում կամ գնահատվում է ադրբեջանական բանակի գործողությունները պետք է հիշել, որ 2020 թվականի օգոստոսից, բանակի «հսկիչ փաթեթը» Թուրքիայի ձեռքերում է։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը.
«Հիմնական օպերացիաներից մինչև տեղեկատվական ապահովում իրականացվում է Թուրքիայից։
Ադրբեջանի ղեկավարի, պաշտպանության կամ արտաքին գործերի նախարարների շփումները ոչ մի արժեք չունեն, եթե չկա ՌԴ-Թուրքիա պայմանավորվածություն։
Թուրքիան ամենաշահագրգիռ կողմերից է Հարավային Կովկասում ուրիշ ձեռքերով լարվածության օջախներ ստեղծելու և ՌԴ-ին «մաշացնելու» առումով։

“Контрольный пакет” с августа 2020 года азербайджанской армии находится в руках Турции - Абрамян 03/28/2022   10:35  |  Комментарий
При анализе и оценке действий азербайджанской армии следует помнить о том, что с августа 2020 года “контрольный пакет” армии находится в руках Турции, пишет на своей странице в Facebook депутат парламента Армении от фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
"От основных операций до информационной поддержки осуществляется из Турции. Контакты азербайджанского лидера, министров обороны или иностранных дел не имеют никакой ценности, если нет договоренности РФ-Турция. Турция является одной из сторон, наиболее заинтересованных в создании очагов напряженности на Южном Кавказе чужими руками и в плане "изнашивания" РФ. Имеющиеся разногласия и обострения следует рассматривать под этим углом", - написал Абрамян.