Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում.տեղեկատվական շտաբ 03/28/2022   12:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։ Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են։ Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Մարտի 27-ի երեկոյան և 28-ին՝ ժամը 12։00 դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում` նաև շփման գծի արևելյան հատվածում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել:
Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում։
Ի շնորհիվ Արցախի զինված ուժերի խիզախ ջանքերի՝ հայկական կողմին հաջողվել է կասեցնել ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասի հանդեպ տիրապետումը։
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։
Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Село Парух находится в зоне контроля российских миротворцев, армянской стороне удалось удержать контроль над основной частью Караглуха - Инфоштаб 03/28/2022 12:50 | Лента новостей
Вечером 27 марта и 28 марта по состоянию на 12:00 оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке границы, относительно стабильная, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано. Об этом сообщает Инфоштаб Республики Арцах.
Сообщается, что село Парух Аскеранского района в данный момент находится в зоне контроля дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента.
Как отмечается в сообщении, благодаря героическим усилиям вооруженных сил Арцаха армянской стороне удалось предотвратить продвижение подразделений азербайджанских ВС и удержать контроль над основной частью горы Караглух.
"Азербайджанские войска продолжают оставаться на позициях, закрепленных на одном из участков Караглуха. Работа с командованием российского миротворческого контингента по возвращению азербайджанской стороны на исходные позиции продолжается", - говорится в сообщении.