Ադրբեջանի ԶՈւ-ն առավոտյան կրկին դիմել է ագրեսիվ գործողությունների՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ.ՊԲ 03/26/2022 12:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն:
ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով:

ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь продвинуться в направлении восточной границы Арцаха - Минобороны 03/26/2022 12:23 | Лента новостей
ВС Азербайджана утром вновь прибегли к агрессивным действиям, сообщает министерство обороны Республики Арцах.
"26 марта около 11:00 части ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям с применением стрелкового оружия различного калибра, пытаясь продвинуться в направлении восточной границы Республики Арцах, на территории, находящейся в зоне ответственности российских миротворческих сил", - говорится в сообщении.
Сообщается, что подразделения Армии обороны принимают адекватные меры, чтобы остановить продвижение противника.
"Совместно с российским миротворческим командованием предпринимаются шаги по поиску путей урегулирования ситуации", - говорится в сообщении