Թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են, իրադրությունը շփման գծի տվյալ հատվածում շարունակում է լարված մնալ 03/26/2022   18:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 26-ին, ադրբեջանական զինված ուժերը, Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղ ներխուժումից հետո, շարունակել են տեղաշարժերն ու ագրեսիվ գործողությունները ռուս խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում՝ Քարագլուխ բարձունքի տարբեր ուղղություններով: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից ձեռնարկվել են անհրաժեշտ զսպող գործողություններ՝ հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Քանիցս տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և թշնամու դիվերսիոն բնույթի գործողությունները կասեցվել են:
Ժամը 17:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի տվյալ հատվածում շարունակում է լարված մնալ, աշխատանքեր են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ:
Շփման գծի մյուս հատվածներում իրավիճակը հանգիստ է:
22:36 25/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն հայտարարել է, որ մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի զորքերի տեղաշարժով

Вражеские попытки диверсионного проникновения предотвращены, обстановка продолжает оставаться напряженной – Инфоштаб Арцаха 03/26/2022   19:34  |  Лента новостей
После вторжения в село Парух Аскеранского района 26 марта ВС Азербайджана продолжили перемещения и агрессивные действия в зоне ответственности российского миротворческого контингента, по разным направлениям от высоты Караглух. Об этом сообщает Инфоштаб Республики Арцах(МКР).
ВС Республики Арцах предприняли необходимые превентивные меры с целью предотвращения продвижения противника. Периодически велась перестрелка, были предотвращены вражеские попытки диверсионного проникновения.
"По состоянию на 17:00 оперативно - тактическая обстановка на данном участке границы продолжает оставаться напряженной, выполняются работы с командованием российского миротворческого контингента с целью стабилизации ситуации. На остальных участках границы обстановка спокойная", - говорится в сообщении.