Քիչ առաջ Քարագլխի հատվածում թշնամին հարձակման անհաջող փորձ է արել․ Արտակ Բեգլարյանը՝ իրավիճակի մասին 03/26/2022   13:57  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են մնալ Փառուխ գյուղում ու հարակից Քարագլուխ բարձունքի մի կողմում, իսկ քիչ առաջ այդ հատվածում անհաջող հարձակման փորձ են կատարել մեր մի զինված ստորաբաժանման ուղղությամբ: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Մարտի 25-ի կեսօրվանից մինչև 26-ի առավոտ Արցախի առաջնագծի երկայնքով իրավիճակի ու դիրքերի փոփոխություն տեղի չի ունեցել, և ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են մնալ Փառուխ գյուղում ու հարակից Քարագլուխ բարձունքի մի կողմում, իսկ քիչ առաջ այդ հատվածում անհաջող հարձակման փորձ են կատարել մեր մի զինված ստորաբաժանման ուղղությամբ:
Արցախի զինված ուժերը համապատասխան նախազգուշական ու զսպիչ միջոցներ են ձեռնարկում հնարավոր վտանգները չեզոքացնելու նպատակով: Ադրբեջանական ԱԹՍ հարվածներից երեկ ունեցել ենք 3 զոհ և 15 վիրավոր, ադրբեջանական կողմը ևս ունեցել է զգալի կորուստներ:
Երեկ այցելել եմ Խրամորթ գյուղ, այնտեղ իրավիճակը հարաբերականորեն հանգիստ էր, իսկ տրամադրությունը՝ պատշաճ: Ռուս խաղաղապահների հենակետերը շարունակում են գործել Փառուխում և Խրամորթում, և ռուսական կողմը զգալի ջանքեր է գործադրել իր պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում հրադադարի ռեժիմի ապահովման ուղղությամբ: Ակնկալում ենք, որ ռուսական ջանքերով ադրբեջանական զորքերը հետ կքաշվեն ելման դիրքեր և այլևս խախտումներ չեն կատարի ընդդեմ Արցախի ժողովրդի անվտանգության և ՌԴ երաշխիքների:
Մենք ամուր ենք կանգնած մեր հայրենիքում և պատրաստ դիմակայելու զանազան մարտահրավերների»,-գրել է նա:
12:17 10/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՊարտավոր ենք ապրել ու արարել մեր հայրենիքում այն բոլոր արժեքների համար, որոնց համար էլ մեր տղաները գնացել են գիտակից ինքնազոհողության. Բեգլարյան
13:53 25/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Բեգլարյանը համագործակցության ծրագրեր է քննարկել ԱՄՆ կոնգրեսականի հետ
18:53 07/08/2021  |  ՄեկնաբանությունՍտեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում առնվազն մինչև նոյեմբերի 11-ը որևէ համերգ չի կազմակերպվելու. Բեգլարյան

Азербайджанские ВС предприняли неудачную попытку нападения на участке высоты Караглух: госминистр рассказал о ситуации в Арцахе 03/26/2022   16:14  |  Лента новостей
С полудня 25-го по утро 26-го марта ситуация и позиции вдоль линии соприкосновения Арцаха не изменились, азербайджанские вооруженные силы продолжают оставаться в селе Парух и на одной стороне прилегающей высоты Караглух, а чуть ранее на этом участке предприняли неудачную попытку нападения на одно из наших вооруженных подразделений.  Об этом сообщил государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян.
“Вооруженные силы Арцаха предпринимают соответствующие меры предосторожности и сдерживания для нейтрализации возможных угроз. Вчера от ударов азербайджанских БПЛА у нас 3 погибших и 15 раненых, азербайджанская сторона тоже понесла значительные потери. Вчера я посетил село Храморт, там ситуация была относительно спокойной, а настроение- должное”, - написал Бегларян на своей странице в Facebook.
Он также сообщил, что опорные пункты российских миротворцев продолжают действовать в Парухе и Храморте, и российская сторона приложила значительные усилия для обеспечения режима прекращения огня в зоне своей ответственности.
"Надеемся, что российскими усилиями азербайджанские войска будут выведены на исходные позиции и больше не допустят нарушений против безопасности народа Арцаха и гарантий РФ. Мы твердо стоим на нашей Родине и готовы противостоять различным вызовам", - отметил Артак Бегларян.