Ակնկալում ենք, որ ՌԴ խաղաղապահ զորախումբը միջոցներ կձեռնարկի Ադրբեջանի ԶՈՒ-երի ներխուժած ստորաբաժանումների անհապաղ դուրս բերումն ապահովելու համար. ԱԳՆ 03/25/2022   11:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ակնկալում ենք, որ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախումբը միջոցներ կձեռնարկի Ադրբեջանի զինված ուժերի ներխուժած ստորաբաժանումների անհապաղ դուրս բերումը ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտուց ապահովելու համար, ինչը պիտի նշանակի ադրբեջանական ստորաբաժանումների վերադարձ մարտի 23-ի ելման դիրքեր։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում՝ Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատվածում մարտի 24-ին մեկնարկած ադրբեջանական ներխուժումը շարունակվում է:
Ներխուժած ադրբեջանական ստորաբաժանումները նախորդ գիշեր կրակ են բացել Պաշտպանության բանակի հենակետերի ուղղությամբ: Իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղում շարունակում է լարված մնալ:
Ակնկալում ենք, որ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախումբը միջոցներ կձեռնարկի Ադրբեջանի զինված ուժերի ներխուժած ստորաբաժանումների անհապաղ դուրս բերումը ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտուց ապահովելու համար, ինչը պիտի նշանակի ադրբեջանական ստորաբաժանումների վերադարձ մարտի 23-ի ելման դիրքեր»,- նշված է ԱԳՆ տարածած հաղորդագրությունում։

МИД Армении ожидает, что российские миротворцы примут меры по обеспечению немедленного отвода азербайджанских ВС на исходные позиции 03/25/2022   11:20  |  Лента новостей
Азербайджанское вторжение, начавшееся 24 марта в зоне ответственности миротворческого контингента Российской Федерации в Нагорном Карабахе, в районе села Парух Аскеранского района, продолжается. Об этм говорится в заявлении МИД Армении.
В МИД Армении заявили, что вторгшиеся прошлой ночью азербайджанские подразделения открыли огонь по позициям Армии обороны. Ситуация в Нагорном Карабахе остается напряженной.
"Ожидаем, что миротворческие силы Российской Федерации предпримут меры по обеспечению немедленного вывода вторгшихся подразделений азербайджанских вооруженных сил из зоны ответственности российского миротворческого контингента, что должно означать возвращение азербайджанских подразделений на исходные позиции 23 марта", - отмечается в заявлении.