Դիմադրության շարժումը երկու ճակատ է ունենալու. Սաղաթելյանը հայտարարեց՝ առաջիկայում կոնկրետ քայլեր կտեսնենք 03/24/2022   11:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի օրվա իշխանությունը փորձում է ձեռքերը լվալ Արցախի հարցից, ՀՀ-ն հրաժարվում է Արցախի ինքնիշխանության, անվտանգության երաշխավորի իր պարտականությունից, այս իմաստով մեր մտահոգությունը շատ խիստ է: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը.
«Իրավիճակը շատ պարզ է, մենք ասում ենք, որ ապագա չկա՝ զիջումների գնալով, իրենք ասում են՝ ապագա կա՝ զիջելով, իշխանության և ընդդիմության կռվի բուն պատճառը և հարցի էությունը Հայաստանի վաղվա օրվա մասին մեր պատկերացումների մասին հակադրություն է: Իրենք Հայաստանի վաղվա օրը տեսնում են զիջելով, իրենց պարտվողական քաղաքականության արդյունքում մեր երկիրը եկել, հասել է այս օրին»,-ասաց ԱԺ փոխնախագահը և ընդգծեց, որ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու հնարավորությունը համաժողովրդական դիմադրությունն է:
Նրա խոսքով՝ սրա շուրջ քննարկումներ են ունենում քաղաքական տարբեր ուժերի, կազմակերպությունների և անհատների հետ.
«Դիմադրությունը երկու ճակատ է ունենալու` արտաքին թշնամու և օրվա իշխանությունների դեմ, որոնք չեն սպասարկում հայ ժողովրդի շահերը և չեն ապահովում Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը, ինքնիշխանությունը»,–ասաց Սաղաթելյանը և խոստացավ` առաջիկայում հասարակությունը դրան առնչվող կոնկրետ քայլեր և գործողություններ կտեսնի։
17:15 21/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը հեռավար ձեւաչափով հանդիպել է ավստրալացի գործընկերների հետ
15:23 21/02/2022  |  ՄեկնաբանությունՔՊ-ն փաստեց, որ իրենք ընտրել են թրքացման ճանապարհը.Իշխան Սաղաթելյան
14:45 09/02/2022  |  ՄեկնաբանությունԱռաջարկում ենք քրեականացնել ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ ուղղված հրապարակային արտահայտությունները.«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները նոր նախաձեռնությամբ են հանդես եկել

“Противостояние будет идти на двух фронтах”: Сагателян сообщил о планах начать движение сопротивления против властей 03/24/2022 12:47 | Лента новостей
Партия АРФ "Дашнакцутюн" в Армении планирует начать движение сопротивления против властей страны. Об этом в ходе брифинга в парламенте заявил вице-спикер, представитель АРФД Ишхан Сагателян.
По его словам, нынешние власти Армении пытаются “умыть руки” в Арцахском вопросе.
“Армения отказывается от своего обязательства, по которому он является гарантом суверенитета и безопасности Арцаха. В этом плане мы крайне обеспокоены”, - сказал Ишхан Сагателян.
“Ситуация очень ясная. Мы говорим, что невозможно строить будущее, идя на уступки. Они говорят, что суть будущее и при уступках. Причина и суть конфликта между властью и оппозицией – противоречие в представлениях о будущем Армении. Они видят завтрашний день в уступках. В результате их пораженческой политики наша страна оказалась в этой ситуации”, - заявил Сагателян.
По его словам, выход из создавшегося положения следует искать во всенародном сопротивлении.
Он сообщил, что на эту тему они проводят обсуждения с различными политическими силами, органзиациями, отдельными лицами.
“Противостояние будет идти на двух фронтах – внешнем, против внешнего врага, и внутреннем – против действующей власти, которая не обслуживает интересы страны и народа и не защищает территориальную целостность и суверенитет страны”, - заявил Сагателян, пообещав, что общественность в ближайшее время увидит конкретные шаги и действия.