Հրատապ. Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը. առաջխաղացումը կասեցվել է 03/24/2022 17:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 24-ին, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Պաշտպանության բանակի և Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը և նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր»,- հայտնում են շտաբից ու նշում, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք և երեխաները:
«Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

ВС Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района Арцаха 03/24/2022   17:34  |  Лента новостей
Вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“24 марта в 16:00 вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района. Представители Армии обороны и российских миротворческих сил, дислоцированных в Республике Арцах, пытаются путем переговоров остановить дальнейшее продвижение противника и отбросить его на исходные позиции”, - говорится в сообщении.
Инфоштаб Арцаха сообщает, что женщины и дети из общины Храморт Аскеранского района эвакуированы по соображениям безопасности.
“Призываем население сохранять спокойствие, на всех остальных участках линии соприкосновения ситуация на данный момент стабильная”, - говорится в сообщении.