ՔՊ-ն դեմ է ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը կասկածի տակ դնող հայտարարությունները քրեականացնելուն. ընդդիմության նախագիծը չընդունվեց 03/23/2022   10:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» դեմ է ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը կասկածի տակ դնող հայտարարությունները քրեականացնելուն:
Իշխող մեծամասնությունը ԱԺ այսօրվա նիստում դեմ քվեարկեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Արամ Վարդևանյանի, Իշխան Սաղաթելյանի, Աղվան Վարդանյանի հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությանը, որով առաջարկվում է ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը որևէ արտահայտությամբ կասկածի տակ դնելը կամ դա հրապարակային արդարացնելը, քարոզելը լինի քրեորեն հետապնդելի:Նախագիծը քվեարկությամբ ստացավ 30 կողմ, 63 դեմ, 1 ձեռնպահ ձայն:
«Քաղաքացիական պայմանագիր»խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը նախապես հայտարարեց, որ դեմ են քվեարկելու նախագծին:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանն էլ ասաց, թե ցավալի է, որ իշխող խմբակցությունը դեմ քվեարկեց ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը կասկածի տակ դնելը քրեականացնելու մասին նախագծին:
«Սա հերթական ցավալի հանգամանքներց էր», - հայտարարեց Վարդևանյանը:
10:12 23/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն կողմ քվեարկեց Աղվան Վարդանյանի նախագծին
10:47 22/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄիջազգային գործընկերները պետք է անհապաղ քայլեր ձեռնարկեն. սա բացառապես հումանիտար հարց է.ՔՊ-ական պատգամավորն անդրադարձավ Արցախում գազի խնդրին
12:17 18/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՃի՞շտ է արդյոք, որ ոստիկանությունը քաղաքական գործընթացներին օգնում է կամ ՔՊ-ին քաղաքական ծառայություններ է ներկայացնում.լրագրողը՝ փոխոստիկանապետին
10:09 18/03/2022  |  ՄամուլՀՀ իշխանությունները չեն հրաժարվում մեկ անձից գնումներից. «Ժողովուրդ»
09:42 18/03/2022  |  ՄամուլՔՊ-ն կհավաքվի. ներկա կլինի նաև վարչապետը. «Ժողովուրդ»
09:43 17/03/2022  |  ՄամուլԱսել են՝ քիթներդ չմտցնեք այսպիսի «նուրբ» հարցերի մեջ. «Փաստ»
12:24 12/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎեդիի ՔՊ-ի ավագանու թեկնածուները առանձնահատուկ պրոբլեմ ունեն հասկանալու հետ. մեկի ընտանեկան դրությունը բավարար է, մյուսինը` լավ (լուսանկար)

Правящая фракция проголосовала против проекта о криминализации высказываний, ставящих под сомнение территориальную целостность Армении 03/23/2022 10:38 | Лента новостей
Правящая парламентская фракция "Гражданский договор" проголосовала против законопроекта о криминализации высказываний, ставящих под сомнение территориальную целостность Армении.
Правящее большинство на сегодняшнем заседании парламента проголосовала против законодательной инициативы депутатов от фракции “Армения” Арама Вардеваняна, Ишхана Сагателяна, Агвана Варданяна, которой предлагалось криминализировать любые высказывания, ставящие под сомнение территориальную целостность Республики Армения, публичное оправдание или пропаганду этих заявлений. За законопроект проголосовали 30 депутатов, против высказались 63 и один парламентарий воздержался.
Глава фракции “Гражданский договор” Айк Конджорян заранее заявил, что их политсила проголосует против проекта.
В свою очередь депутат от фракции “Армения” Арам Вардеванян выразил сожаление по поводу того, что правящая фракция проголосовала против проекта о криминализации заявлений, ставящих под сомнение территориальную целостность Армении.