«Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերության հիմնադիր տնօրենը ձերբակալվել է 03/21/2022 19:58 | ԼՐԱՀՈՍ
«Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերության հիմնադիր տնօրեն Ալեքսան Զաքարյանը ձերբակալվել է՝ ՔԿ֊ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում։ «Փաստինֆո»֊ի հետ զրույցում ՔԿ֊ից հաստատեցին տեղեկությունը ՝ նշելով, որ վերջինս ձերբակալվել է Քրեական օրենսգրքի 189֊րդ հոդվածի 3֊րդ մասի կասկածանքով, այն է՝ կեղծ ձեռնարկատիրությունը, որի հետևանքով առանձնապես խոշոր չափերի վնաս է պատճառվել։
Հիշեցնենք, որ վերջինս ձերբակալվել էր նաև 2019թ֊ին։
Ըստ գործի նյութերի՝ կեղծ կատարողական ակտերի և դրանց հիման վրա նույնաբովանդակ կեղծ հաշվետվություններ կազմելու և ՀՀ ոստիկանության ՃՈ ֆինանսական բաժանմունք հանձնելու եղանակով «Սեքյուրիթի Դրիմ» և «Էլլիպս Ջի Էյ» ՍՊ ընկերությունների տնօրինությունը խաբեությամբ հափշտակել է շուրջ 1.015.869.600 ՀՀ դրամ գումար:

Задержан основатель компании "Секьюрити дрим" Алексан Закарян 03/22/2022 10:12 | Лента новостей
Учредитель и глава компании "Секьюрити дрим" Алексан Закарян задержан в рамках уголовного дела, расследуемого в СК. Информацию подтвердили “ФактИнфо” в Следственном комитете. В ведомстве отметили, что он был задержан по подозрению в лжепредпринимательстве и причинении ущерба государству в особо крупных размерах.
Напомним, что Закарян был задержан и в 2019 году.
Согласно материалам дела, дирекция компаний "Секьюрити дрим" и “Эллипс Джи Эй” путем составления подложных исполнительных актов и на их основании липовых отчетов аналогичного содержания и передачи их в финансовое отделение Дорожной Полиции РА обманом расхитила около 1.015.869.600 драмов.