Ադրբեջանը որպես գերի պահում է 38 անձի, որոնցից 3-ը քաղաքացիական անձինք են.Արարատ Միրզոյանը հայտնել է Ադրբեջանում պահվող գերիների թիվը 03/21/2022 16:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանը որպես գերի շարունակում է պահել է 38 անձի, որոնցից 3-ը քաղաքացիական անձինք են: Այս մասին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
«Ադրբեջանում դեռևս ապօրինաբար պահվում են հայ ռազմագերիներ և քաղաքացիական անձինք: Հայաստանը շարունակում է միջազգային տարբեր ձևաչափերով բարձրաձայնել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների, պատանդների և այլ պահվող անձանց անհապաղ վերադարձի հարցը:
Ադրբեջանը դեռևս պահում է 38 անձի՝ ռազմագերու, պատանդի և այլ կարգավիճակով, որոնցից 3-ը քաղաքացիական անձինք են: Ուշագրավ է, որ 38-ից 2-ը գերեվարվել են նախքան նոյեմբերի 16-ը տեղի ունեցած էսկալացիան»,-ասաց Արարատ Միրզոյանը:

Глава МИД Армении: Азербайджан удерживает в плену 38 человек, трое из которых – гражданские лица 03/21/2022   16:50  |  Лента новостей
Азербайджан удерживает в плену 38 человек, трое из которых – гражданские лица, заявил на заседании парламентской комиссии по внешним связям глава МИД Армении Арарат Мирзоян.
“В Азербайджане до сих пор незаконно удерживаются армянские военнопленные и гражданские лица. Армения продолжает  в рамках различных международных форматов поднимать вопрос возвращения армянских военнопленных, заложников и других удерживаемых лиц. Азербайджан все еще удерживает 38 человек, трое из которых – гражданские лица. Примечательно, что двое из 38 человек были захвачены в плен до эскалации, произошедшей 16 ноября”, - сказал он.