Արցախի զինված ուժերը ՌԴ խաղաղապահների հետ լրացուցիչ միջոցառումներ են իրականացնում՝ տեղի խաղաղ բնակչության լիարժեք անվտանգությունն ապահովելու համար 03/20/2022   14:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս օրերին շփման գծին մոտ գտնվող մի շարք գյուղերում մեր զինված ուժերն Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հետ համատեղ լրացուցիչ միջոցառումներ են իրականացնում տեղի խաղաղ բնակչության լիարժեք անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի վարչակազմը:
«Այդ միջոցառումները որևէ կերպ չեն նշանակում դիրքային զիջումներ ու բնակավայրերի տարհանում, հակառակը՝ դրանք միտված են այդ բնակավայրերի անվտանգության մակարդակի բարձրացմանը:
Հորդորում ենք զերծ մնալ անհիմն պնդումներից ու շահարկումներից՝ հանրության շրջանում չհրահրելու խուճապային տրամադրություններ»,- ասված է հայտարարության մեջ:
13:38 20/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի գյուղերում ձյան շերտի բարձրությունը կազմում է 1- 1.5մ
16:43 19/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի բռնազավթված տարածքներում Ադրբեջանը պատրաստվում է ապօրինի շինարարություն սկսել․ ընթացակարգը սահմանվել է
12:52 19/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում բաժանորդների կեսից ավելիի գազամատակարարումը վերականգնվել է. Բեգլարյան
10:51 19/03/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱրցախում կան դժվարանցանելի ճանապարհներ. ԱԻՊԾ
10:39 19/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի բնակչությունն այսօրվանից գազ կստանա
21:32 18/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Տոնաշենում ամեն օր առերեսվում են ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքներին․ գյուղը չունի դպրոց, ճանապարհ ու անգամ խանութ
17:58 18/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են
16:40 18/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում գազամատակարարումը դեռ չի վերականգնվել, ժամկետի մասին էլ տեղեկություն չկա

ВС Арцаха совместно с российскими миротворцами принимают дополнительные меры по обеспечению безопасности мирного населения 03/21/2022   09:34  |  Лента новостей
В эти дни в некоторых селах на линии соприкосновения наши Вооруженные силы совместно с дислоцированным в Арцахе миротворческим контингентом проводят дополнительные мероприятия для полноценного обеспечения безопасности местного мирного населения, говорится в заявлении администрации Аскеранского района Республики Арцах.
Сообщается, что данные меры никоим образом не означают позиционных уступок и эвакуации населенных пунктов, напротив, они нацелены на повышение уровня безопасности этих сел.
"Призываем воздержаться от безосновательных утверждений и спекуляций и  не сеять панику среди людей", - говорится в заявлении.