Պաշտպանության բանակն ուշադիր կերպով հետևում է ադրբեջանական կողմի բոլոր շարժերին. Արցախի անվտանգության խորհուրդ 03/14/2022 13:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Շփման գծի ողջ երկայնքով կուտակումների մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի անվտանգության խորհուրդը։
«Տեղեկատվական դաշտում հակառակորդը շարունակում է կեղծ լուրերի տարածումը՝ նպատակ ունենալով խուճապ առաջացնել մեր ազգաբնակչության շրջանում:
Տեղեկացնում ենք, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակն իրականացնում է իր առջև դրված խնդիրները՝ համաձայն նախօրոք հաստատված պլանների։ Պաշտպանության բանակն ուշադիր կերպով հետևում է ադրբեջանական կողմի բոլոր շարժերին, և շփման գծի ողջ երկայնքով կուտակումների մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Կրկին հորդորում ենք հանրությանը՝ զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրատվությանը»,-նշվում է հայտարարության մեջ:

Информация о скоплении азербайджанских войск по всей линии соприкосновения не соответствует действительности – Совбез Арцаха 03/14/2022   13:43  |  Лента новостей
Информация о скоплении азербайджанских войск по всей линии соприкосновения не соответствует действительности, говорится в заявлении Совета безопасности Республики Арцах.
“В информационном пространстве враг продолжает распространять ложные слухи, стремясь вызвать панику среди нашего населения. Доводим до вашего сведения, что Армия обороны Республики Арцах выполняет свои задачи в соответствии с ранее утвержденными планами. Армия обороны внимательно следит за всеми перемещениями азербайджанской стороны, информация о скоплениях по всей линии соприкосновения не соответствует действительности", - отмечено в заявлении.
Совбез Арцаха вновь призывает общественность воздерживаться от тиражирования дезинформации и следить только за официальными сообщениями.