Մենք կհաղթենք, ես դա գիտեմ, հավատացե՛ք դրան.Զելենսկի 03/14/2022   10:45  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինան հաղթելու է Ռուսաստանին՝ միավորվելու և սեփական ժողովրդին միշտ գնահատելու ունակության շնորհիվ, ինչպես նաև այն բանի շնորհիվ, որ քաղաքացիները պաշտպանում են իրենց ունեցած ամենաթանկը։ Այս մասին իր տեսուղերձում հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, գրում է korrespondent.net-ը։
«Այսօր մեր կենաց-մահու, Ուկրաինայի, անկախության համար պատերազմի 18-րդ օրն է, այսօրվա սկիզբը սև էր, ռուսական հրթիռներն ու ռումբերը նորից հարվածել են մեր պետությանը»,- ասել է նա իր տեսաուղերձում։
Նա հիշեցրել է, որ ռուս զինվորականները միայն Լվովի մարզում 30 հրթիռ են արձակել։ Խաղաղության պահպանման և անվտանգության միջազգային կենտրոնի գնդակոծության հետևանքով զոհվել է 35 մարդ, ևս 134 մարդ վիրավորվել է։
«Այնտեղից միայն 20 կիլոմետր հեռավորության վրա է գտնվում ՆԱՏՕ-ի սահմանը»,- ասել է Զելենսկին։
Նա, դիմելով արևմտյան առաջնորդներին, նշել է. «Եթե դուք չփակեք մեր երկինքը, ապա միայն ժամանակի հարց է, որ ռուսական հրթիռները կհայտնվեն ձեր տարածքում, ՆԱՏՕ-ի տարածքում, ՆԱՏՕ-ի երկրների քաղաքացիների տների վրա»:
Զելենսկին դիմել է նաև ուկրաինացիներին.
«Ուկրաինացիներ, մենք անցնում ենք մեր պատմության, մեր կյանքի ամենասարսափելի փորձությունը: Մենք պաշտպանում ենք ամենաթանկը, ինչ ունենք: Մենք պետք է դիմադրենք, մենք պետք է պայքարենք: Եվ մենք կհաղթենք, ես դա գիտեմ: Հավատացե՛ք դրան»,- հավելել է Զելենսկին։
10:25 14/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԱմեն ինչ պետք է արվի Ուկրաինայի և Ռուսաստանի նախագահների հանդիպման համար․ Զելենսկի
21:20 12/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինան 100 %-ով կհաղթի Ռուսաստանի հետ պատերազմը, սակայն հստակ հայտնի չէ՝ երբ. Զելենսկի
21:02 12/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին առաջարկել է Ռուսաստանի հետ բանակցությունները կազմակերպել Երուսաղեմում
14:18 11/03/2022  |  Միջազգային լրահոսՀնարավոր է առաջիկայում տեղի ունենա Պուտինի ու Զելենսկու հանդիպումը
19:01 09/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին պատրաստ է Պուտինի հետ երկխոսության
10:32 09/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԱշխարհը չի հավատում Ռուսաստանի ապագային.Զելենսկին միջազգային գործընկերներին կոչ է արել հրաժարվել ռուսական գազից և նավթից
12:29 05/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին հայտարարել է, որ չի լքել Կիևը.նա տեսանյութ է հրապարակել իր աշխատավայրից
11:09 05/03/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն միտումնավոր որոշել է չփակել Ուկրաինայի երկինքը
17:34 04/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶելենսկին լքել է Ուկրաինան. այժմ նա գտնվում է Լեհաստանում.Վոլոդին
14:05 28/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին պատրաստվում է ազատ արձակել մարտական փորձ ունեցող կալանավորներին` մարտական գործողություններին մասնակցելու համար

Мы должны сражаться, и мы победим, я это знаю - Зеленский 03/14/2022   11:02  |  Международные новости
Украина одержит победу над Россией благодаря умению сплачиваться и всегда помнить о своих, а также благодаря тому, что граждане защищают самое дорогое, что у них есть. Об этом, как передает korrespondent.net, заявил президент Владимир Зеленский.
"Сегодня 18-й день нашей войны за жизнь, за Украину, за независимость. Начало сегодняшнего дня было черным. Российские ракеты и авиабомбы снова били по нашему государству", - сказал он в своем видеообращении.
Он напомнил, что российские военные выпустили только по Львовской области 30 ракет. В результате обстрела Международного центра миротворчества и безопасности погибли 35 человек, еще 134 человека получили ранения.
"Там не происходило ничего, что могло бы угрожать территории Российской Федерации. И всего в 20 километрах – границы НАТО", - сказал Зеленский.
Он добавил, обращаясь к лидерам западных стран: "Если вы не закроете наше небо, то это только вопрос времени, когда российские ракеты упадут уже на вашу территорию, на территорию НАТО, на дома граждан стран НАТО".
Зеленский обратился также к украинцам:
"Украинцы! Украинки! Мы проходим самое страшное испытание в нашей истории, в нашей жизни. Мы защищаем самое дорогое, что у нас есть. Мы должны держаться. Мы должны сражаться. И мы победим. Я это знаю. Я в это верю", - добавил Зеленский.
09:42 14/03/2022  |  Международные новостиДелегация Киева должна договориться о встрече президентов России и Украины - Зеленский
17:48 11/03/2022  |  Международные новостиУкраинский суд заочно арестовал Маргариту Симоньян
17:34 11/03/2022  |  Международные новостиСССР жил в условиях санкций, развивался и добивался колоссальных успехов - Путин
13:07 11/03/2022  |  Международные новостиУкраина открывает 12 гуманитарных коридоров в четырех областях – вице-премьер