Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ ներգրավվելու եմ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության բնագավառում. Մարուքյան 03/14/2022   17:49  |  Մեկնաբանություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ ներգրավվելու եմ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության բնագավառում՝ ստանձնելով Հատուկ Հանձնարարություններով Դեսպանի կարգավիճակը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է Մարուքյանին հատուկ հանձնարարություններով դեսպան նշանակելու մասին որոշումը։
Նա, մասնավորապես, գրել է. «Մեր պետության և տարածաշրջանի համար ստեղծված այս բարդ ժամանակաշրջանում բարձր պատասխանատվությամբ շարունակելու եմ ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը և սպասարկել ազգային-պետական շահերը:
17:42 14/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը նշանակվել է հատուկ հանձնարարություններով դեսպան
20:25 11/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի ու Զելենսկու հայտարարությունները կարո՞ղ է նույն մարդն է գրում․ Շարմազանով
14:14 11/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Թերեզա Ռիբեյրոյին

Марукян прокомментировал свое назначение послом по особым поручениям 03/14/2022   18:13  |  Лента новостей
Я продолжу с высокой ответственностью служить Республике Армения, обслуживать национально-государственные интересы, заявил Эдмон Марукян, комментируя предложение премьер-министра Армении занять пост посла по особым поручениям.
"Уважаемые соотечественники! Довожу до вашего сведения, что по предложению премьер-министра Никола Пашиняна я буду привлечен к работе  в сфере внешней политики Армении в статусе посла по особым поручениям. В этот непростой период для нашего государства и региона, я продолжу с высокой ответственностью служить Республике Армения, обслуживать национально-государственные интересы. Да благословит Господь Республику Армения",-написал Марукян на своей странице в Facebook.
Немногим ранее стало известно, что премьер Армении подписал решение о назначении Эдмона Марукяна послом по особым поручениям.