Մարտի 11-ի լույս 12֊ի գիշերը ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ․ ԱՀ ՊՆ 03/12/2022   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
«Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը` ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական:
Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ»,-նշվում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ։

Азербайджанские ВС ночью вели обстрел по разным направлениям – Минобороны Арцаха 03/12/2022   13:56  |  Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана 12 марта распространило дезинформацию, утверждая, что подразделения Армии обороны Арцаха, якобы открыли огонь из стрелкового оружия в направлении азербайджанских боевых позиций. Об этом  сообщает оборонное ведомство Арцаха.
"В действительности, как мы уже сообщали, 11 марта в течение всего дня подразделения ВС Азербайджана периодически нарушали режим прекращения огня, выпустив в общей сложности 27 мин в направлении сел Храморт, Парух и Ханапат Аскеранского района Арцаха", - говорится в сообщении.
Также сообщается, что в ночь на 12-ое марта азербайджанская сторона с применением стрелкового оружия нарушила режим прекращения огня в разных направлениях.