Զովունու դպրոցի մոտ հայտնաբերել է կնոջ և տղամարդու դիեր. Նախնական տվյալներով նրանց մահը նռնակի պայթյունի հետևանք է 03/11/2022 12:00 | Քրեական խրոնիկոն
Մարտի 11-ին, ժամը 10․40-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Նաիրիի բաժնում հաղորդում է ստացվել․ 1-02 հեռախոսահամարով ահազանգած անձը հայտնել է, որ մի տղամարդ հետապնդում է նախկին կնոջը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանությունը։
«Նույն դեպքի վերաբերյալ ստացված այլ հաղորդումների համաձայն՝ հետապնդվող կնոջը տեսել են Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղի դպրոցի մոտ, որտեղ պայթյունի ձայն է լսվել։ Ոստիկանության Նաիրիի բաժնից դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը Զովունու դպրոցի մոտ հայտնաբերել է 1976 թվականին ծնված Նելլի Ն․-ի և 1976 թվականին ծնված Արտակ Դ․-ի դիերը։
Նախնական տվյալներով նրանց մահը նռնակի պայթյունի հետևանք է։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Тела мужчины и женщины обнаружены у школы в Армении: они погибли от взрыва гранаты 03/11/2022   12:32  |  Криминальная хроника
Тела мужчины и женщины обнаружены у школы в Зовуни. Об этом сообщает пресс-служба полиции Армении.
Согласно информации, в 10:40 в наирийский отдел из центра оперативного управления полиции поступил сигнал о том, что человек, позвонивший по номеру 1-02,  сообщил, что некий мужчина преследует бывшую жену. Согласно другим поступившим сообщениям касательно того же случая, преследуемую видели у школы села Зовуни Котайкской области, откуда донесся грохот взрыва.
Полицейские обнаружили у школы тело Нелли Н. (1976 года рождения) и Артака Д. (1976 года рождения). Согласно предварительным данным, они погибли из-за взрыва гранаты.