Ադրբեջանցիները գնդակոծել են Նախիջևանիկ վարչական տարածքում այգում կայանված գյուղատնտեսական տեխնիկան 03/10/2022   14:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի դատախազությունը հայտնում է, որ 2022թ․ մարտի 9-ի երեկոյան ժամերից մինչև 10-ի առավոտն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից գնդակոծվել ու վնասվել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ համայնքի վարչական տարածքում գտնվող այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելուց հետո հողօգտագործողի կողմից դաշտում կայանված տրակտորը, այս պահին միջոցներ են ձեռնարկվում գյուղատնտեսական տեխնիկան դեպքի վայրի վտանգավոր հատվածից հեռացնելու ուղղությամբ։
14:36 10/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽրամորթում վիրավորում ստացած քաղաքացիական անձի կյանքին վտանգ չի սպառնում, վիճակը գնահատվել է բավարար կայուն. ԱՀ ՄԻՊ

Азербайджанские ВС обстреляли трактор, припаркованный в саду на территории общины Нахиджеваник в Арцахе(ВИДЕО) 03/10/2022 14:52
Азербайджанские ВС обстреляли трактор, припаркованный на административной территории общины Нахиджеваник Аскеранского района Республики Арцах. Об этом сообщает прокуратура Арцаха.
“Трактор, припаркованный землепользователем после проведения сельскохозяйственных работ в саду, расположенном на административной территории общины Нахиджеваник Аскеранского района Республики Арцах, с вечера 9-го марта до утра 10-го марта был обстрелян и поврежден азербайджанскими вооруженными силами. В настоящее время на месте происшествия принимаются меры по выводу сельскохозяйственной техники из опасной зоны. Об этом сообщает прокуратура Республики Арцах.