ՊՆ-ն հերքում է․ ադրբեջանցիները հերթական անգամ զբաղված են ապատեղեկատվություն տարածելով 03/07/2022   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունը, թե, իբր, Քարվաճառի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ հայկական ստորաբաժանումները կրակ են բացել։
«Փաստինֆո»-ին ՊՆ-ից հայտնեցին, որ հայկական ստորաբաժանումները որևէ կրակոց չեն արձակել Քարվաճառի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Ադրբեջանը հերթական անգամ ապատեղեկատվություն է տարածում։
Նշենք, որ արհեստածին Ադրբեջանի ՊՆ-ն կեղծ տեղեկություններ է տարածել նաեւ Արցախի տարբեր շրջանների հայկական դիրքերից կրակոցներ արձակվելու ուղղությամբ, մինչդեռ հենց իրենք էին նախկին երկու օրերին Նորշեն, Խրամորթ համայնքների ուղղությամբ կրակոցներ արձակում։
Ակներեւ է, որ ադրբեջանցիները կեղծ տեղեկություններով փորձում են «արդարացնել» իրենց սադրանքները ու նախապատրաստում նորերը։

Очередная дезинформация: в Минобороны Армении опровергли сообщения Баку об обстреле 03/07/2022   12:32  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергает распространенные азербайджанскими СМИ сообщения о том, что якобы армянские подразделения открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на карвачарском направлении. Как сообщили “ФактИнфо” в Минобороны, армянские подразделения не производили ни одного выстрела в сторону азербайджанских позиций, расположенных на карвачарском направлении. Азербайджан в очередной распространяет дезинформацию.
Отметим, что Минобороны искусственного Азербайджана распространяет лживые сведения и об обстреле с различных армянских позиций в Арцахе. Между тем в предыдущие два дня именно азербайджанцы вели обстрел по общинам Норшен и Храморт. Очевидно, что азербайджанцы при помощи лживой информации пытаются “оправдать” свои провокации и готовят почву для новых.