Հայաստանում ինտերնետ շահումով խաղերի, տոտալիզատորների գովազդը կարգելվի. ԱԺ-ն ընդունեց նախագիծը 03/04/2022 11:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում ինտերնետ շահումով խաղերի, տոտալիզատոների, խաղատների ցանկացած տեսակի գովազդը կարգելվի՝ բացառությամբ որոշ սահմանափակ թվով վայրերի:
«Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն ԱԺ այսօրվա նիստում ընդունվեց 63 կողմ, 24 ձեռնպահ ձայներով:
Ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանը հիշեցրել էր, որ ինտերնետ շահումով խաղերի գովազդի սահմանափակումները վերադառնում են մինչև 2020 թվականը եղած սահմանափակումներին: Այսինքն` դրանց գովազդը թույլատրվելու է միայն 4 վայրում՝ սահմանային անցակետերում, 4 և ավելի բարձր աստղ ունեցող հյուրանոցներում, նրանց գրասենյակների մուտքերին և ներսում, ինչպես նաև տվյալ ընկերությունների կայքէջերում:
Առաջինից երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման ընթացքում կատարված լրացման արդյունքում սահմանափակումը տարածվել է նաև թղթային վիճակախաղերի վրա:

В Армении приняли закон, ограничивающий рекламу азартных онлайн-игр и тотализаторов 03/04/2022 11:29 | Лента новостей
В Армении вводится запрет на рекламу онлайн-игр с -выигрышем, тотализаторов, игорных домов, за исключение некоторых ограниченных мест.
Парламент Армении принял проект о внесении изменений и дополнений в закон "О рекламе". Законопроект поддержали 63 депутата, воздержались при голосовалии 24 парламентария.
Заместитель министра финансов Армен Айрапетян напомнил, что ограничения в сфере рекламы онлайн-игр с выигрышем возвращаются к ограничениям, действовавшим до 2020 года. Согласно закону, реклама будет разрешена только в 4-звездочных гостиницах и отелях с большим количеством “звезд”, пунктах въезда в страну, а также на сайтах данных компаний.