ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ.իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է. ՀՀ ՊՆ 03/03/2022   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե մարտի 2-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն։
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

В Минобороны Армении опровергли сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций 03/03/2022   11:50  |  Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана заявление о том, что вечером 2 марта подразделения ВС РА открыли огонь по азербайджанским боевым позициям, расположенным на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности. Об этом заявили в Минобороны Армении.
“Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА”, - говорится в сообщении оборонного ведомства Армении.