ԱՀ ԱԱԾ-ն բանակցում է ռուսական խաղաղապահ ուժերի հետ՝ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հոգեբանական գրոհի գործիքները բացառելու համար 02/28/2022 16:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունն աշխատում է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ և մյուս համայնքներում անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու ուղղությամբ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարած ել ԱՀ ԱԱԾ-ն։
«Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում, այդ թվում Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի տարածքում տեղի ունեցած իրադարձությունները որոշակի մտահոգություն են առաջացրել արցախցիների շրջանում:
Ադրբեջանի կողմից տարբեր մեթոդների կիրառմամբ հոգեբանական գրոհը թեև ինքնին մտահոգիչ է, այդուհանդերձ ինչպես Արցախի բնակիչները, այնպես էլ պետական մարմինները առավելապես պետք է աշխատեն անվտանգության իրական ու առարկայական բաղադրիչները բարելավելու ուղղությամբ:
Այդ առումով ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկում է բոլոր միջոցները Խրամորթ և այլ համայնքներում բնակչության կյանքն ու առողջությունը հնարավոր ոտնձգություններից պաշտպանելու և անվտանգային կայուն ու հուսալի համակարգ ձևավորելու ուղղությամբ:
Ծառայությունը բանակցում է նաև ռուսական խաղաղապահ ուժերի հետ՝ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հոգեբանական գրոհի գործիքները բացառելու համար»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

СНБ Арцаха ведет переговоры с российскими миротворцами для устранения инструментов проводимой Азербайджаном психологической атаки 02/28/2022   16:23  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах работает над повышением уровня безопасности в селе Храморт и других общинах Аскеранского района.
“В последние дни происходящие события на различных участках линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, в том числе на территории села Храморт Аскеранского района, вызвали определенную обеспокоенность среди арцахцев. Психологическая атака Азербайджана с применением различных методов сама по себе тревожна, тем не менее как жители Арцаха, так и государственные органы должны работать над улучшением реальных составляющих безопасности”, - говорится в заявлении СНБ.
В связи с этим Служба национальной безопасности Республики Арцах предпринимает все меры по защите жизни и здоровья населения села Храморт и других общин от возможных посягательств и формированию стабильной и надежной системы безопасности.
Служба также ведет переговоры с российскими миротворческими силами для устранения инструментов психологической атаки, проводимой Азербайджаном.