Ուկրաինան դիմել է ՝ ԵՄ-ին անհապաղ միանալու խնդրանքով. Զելենսկի 02/28/2022   13:50  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան դիմել է Եվրամիությանը՝ ԵՄ-ին անհապաղ միանալու խնդրանքով։ Այս մասին, RBC լրատվամիջոցի հաղորդմամբ, Զելենսկին հայտնել է Telegram-ում հրապարակված իր տեսաուղերձում.
«Մենք դիմում ենք Եվրամիությանը՝ նոր հատուկ ընթացակարգով անհապաղ միանալու համար։ Մենք շնորհակալ ենք մեր գործընկերներին մեզ աջակցելու համար, բայց մեր նպատակն է լինել միասնական և հավասար դիրքերում: Վստահ եմ, որ մենք դրան արժանի ենք, վստահ եմ, որ դա հնարավոր է»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը։
12:14 28/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՉինաստանը չի աջակցի SWIFT-ից Ռուսաստանի անջատմանը
10:33 28/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԴոնեցկում դադարեցվում է համընդհանուր մոբիլիզացիան
10:14 28/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսական զորքերը գրավել են Բերդյանսկը. Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակ
21:21 27/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպես կարելի է 8 տարվա ընթացքում նորմալ պետությունը վերածել ծայրահեղ ահաբեկչական կազմավորման․ Ղազինյան
21:12 27/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ՊՆ-ն հայտնել Է Ուկրաինայի բանակի կողմից ֆոսֆորային զինամթերքի կիրառման մասին
20:50 27/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՖիքսում ենք բոլոր ուկրաինացի նացիստներին, որոնք ներգրավված են մեր ընկերների նկատմամբ ծաղրուծանակի մեջ․ ՌԴ ՊՆ
20:20 27/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԼուգանսկում հայտարարել են, որ Ուկրաինայի ԶՈՒ-ն «Գրադ»-երից գնդակոծել է երկու բնակավայրերի տարածք
19:59 27/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՉի բացառվում, որ Ռուսաստանի հետ բանակցությունների արդյունքը խաղաղությունը կլինի․ Ուկրաինայի ԱԳՆ

Украина обратилась в ЕС с просьбой о немедленном присоединении по специальной процедуре - Зеленский 02/28/2022   14:00  |  Лента новостей
Президент Украины Владимир Зеленский обратился к ЕС с просьбой о неотложном вступлении Украины в ЕС. Об этом он заявил в своем видеообращении, опубликованном в Telegram.
"Мы обращаемся к Евросоюзу с просьбой о немедленном присоединении по новой специальной процедуре. Мы благодарны партнерам за то, что они с нами, но наша цель — быть вместе со всеми европейцами и, главное, быть на равных", — сказал президент Украины.
"Я уверен, что это справедливо, я уверен, что мы это заслужили, я уверен, что это возможно", — добавил Зеленский.
13:37 28/02/2022  |  Международные новостиГарибашвили объяснил, почему Грузия не вводит санкции против России
12:55 28/02/2022  |  Международные новостиРоссийские военные завоевали господство в воздухе над Украиной – Минобороны РФ