Ռուս զինվորականները առգրավել են Ուկրաինայի ԶՈՒ երկու մեքենա և մեծ արագությամբ շարժվում են Կիևի կենտրոն.Ուկրաինայի ՊՆ փոխնախարար 02/25/2022   11:42  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայի պաշտպանության փոխնախարար Աննա Մալյարը հայտարարել է, որ ռուս զինվորականները առգրավել են Ուկրաինայի ԶՈՒ երկու մեքենա և շարժվում են դեպի Կիև.
«Ռուս զինվորականները առգրավել են Ուկրաինայի զինված ուժերի երկու մեքենա՝ ուկրաինացի զինվորականների համազգեստով և Օբոլոնի կողմից արագությամբ շարժվում են դեպի Կիևի կենտրոն։ Նրանց հետևում է ռուսական ռազմական բեռնատարների շարասյունը: Դրանք անպայման վնասազերծվելու են»,- ֆեյսբուքյամ իր էջում գրել Ուկրաինայի պաշտպանության փոխնախարարը:
11:30 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայում համընդհանուր զորահավաք է հայտարարվել
11:25 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԱվելի քան 150 հազար զբոսաշրջիկ ՌԴ-ում է մնացել փակ օդանավակայանների պատճառով
11:21 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան մենակ է մնացել
11:11 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԶոհվել է 137 զինծառայող, այդ թվում՝ 10 սպա. Զելենսկին զոհերի և վիրավորների նոր թիվ է ներկայացրել
11:04 25/02/2022  |  ՄեկնաբանությունՈւկրաինայի փորձը հերթական անգամ հաստատում է, որ քաղաքականությունը չի կարելի վստահել խեղկատակներին, դա կարող է կործանարար հետևանքներ ունենալ. Վրթանեսյան
10:51 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԿիևում կրկին միացել է տագնապի ազդանշանը. մարտեր են ընթանում Կիևի մոտ
10:34 25/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԶելենսկին հայտարարել է, որ Ռուսաստանի դիվերսիոն խմբեր են հասել Կիև
22:59 24/02/2022  |  Միջազգային լրահոսԲրիտանիան պատրաստ է ապաստան տալ Ուկրաինայի ղեկավարությանը
22:55 24/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՍտոլտենբերգը հայտարարել Է, որ ՆԱՏՕ-ն կշարունակի աջակցել Ուկրաինային
22:33 24/02/2022  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ի Զինված ուժերը վերահսկողության տակ են վերցրել Չեռնոբիլի ԱԷԿ-ը

Российские военные захватили два автомобиля ВСУ и на скорости двигаются в центр Киева - замглавы Миноборны Украины 02/25/2022   11:52  |  Международные новости
Российские войска движутся по Украине в сторону Киева, сообщает заместитель министра обороны Украины Анна Маляр.
"Российские военные захватили два автомобиля ВСУ, переоделись в форму украинских военных и на скорости двигаются в центр Киева со стороны Оболони. За ними следует колонна российских военных грузовиков. Они обязательно будут обезврежены”, - написала Маляр.
10:51 25/02/2022  |  Международные новостиВ США обсуждают резолюцию об исключении России из Совбеза ООН - Axios
10:25 25/02/2022  |  Международные новости137 украинских военных погибли за последние сутки, еще 316 получили ранения - Зеленский
09:58 25/02/2022  |  ПолитикаПутин ударил первым; Армения может потерять свой последний шанс - Тигран Кочарян
17:46 24/02/2022  |  Международные новостиМинобороны России сообщает о сбитых четырех беспилотниках Bayraktar и вертолете ВС Украины
15:03 24/02/2022  |  Лента новостейПосольство Армении в Украине находится на постоянной связи с гражданами РА - Карапетян
14:17 24/02/2022  |  Международные новостиВ офисе Зеленского сообщили о более чем 40 погибших в ходе боевых действий