Արայիկ Հարությունյանը «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան է հանձնել Մարտակերտի շրջանի հոգևոր հովիվ Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանին 02/25/2022   13:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 25-ին ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին ու Մարտակերտի շրջանի հոգևոր հովիվ Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանին:Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է պետություն-եկեղեցի կապերին, Արցախի առջև ծառացած արտաքին և ներքին մարտահրավերներին, ներհայկական միասնականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք կարևորվել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու դերակատարությունը պետականաշինության և հայ ազգային ինքնության պահպանման գործում, ինչպես նաև պետության ու եկեղեցու ջանքերի համատեղման անհրաժեշտությունը՝ առկա մարտահրավերների ու համազգային խնդիրների լուծման նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան է հանձնել Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանին՝ հոգևոր արժեքների պահպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և մատուցած 30-ամյա անձնվեր ծառայության համար:
17:23 14/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ նախագահին և նրա ընտանիքի անդամներին պատկանող գույքի օտարում այլ անձի տեղի չի ունեցել. ԱՀ դատախազության արձագանքը

Президент Арцаха вручил духовному пастырю Мартакертского района священнику Ованнесу Ованнисяну орден «Месроп Маштоц» 02/25/2022 13:47 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 25 февраля принял предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви епископа Вртанеса Абрамяна и духовного пастыря Мартакертского района священника Ованнеса Ованнисяна. Об эом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся связей между государством и церковью, внешних и внутренних вызовов, стоящих перед Арцахом, внутриармянского единства.
Обе стороны подчеркнули важную роль Армянской Апостольской Церкви в деле государственного строительства и сохранения армянской национальной идентичности, а также необходимость объединения усилий государства и церкви для решения существующих вызовов и общенациональных проблем.
В ходе встречи президент Арутюнян вручил священнику Ованнесу Ованнисяну орден «Месроп Маштоц» за значительный вклад в дело сохранения духовных ценностей и 30-летнюю самоотверженную службу.