Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների երկրորդ հանդիպումը. կողմերը վերահաստատել են գործընթացը շարունակելու առանց նախապայմանների համաձայնությունը 02/24/2022 16:07 | Քաղաքական
Այսօր՝ փետրվարի 24-ին, Վիեննայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերություների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի և դեսպան Սերդար Քըլըչի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հատուկ ներկայացուցիչները վերահաստատել են, որ բանակցությունների վերջնական նպատակը Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև լիարժեք կարգավորումն է, ինչպես պայմանավորվել էին Մոսկվայում իրենց առաջին հանդիպման ընթացքում:
Նրանք մտքեր են փոխանակել այդ կապակցությամբ համատեղ հնարավոր կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու շուրջ և վերահաստատել իրենց համաձայնությունը՝ գործընթացը շարունակելու առանց նախապայմանների:

Спецпредставители Армении и Турции подтвердили свое согласие на продолжение процесса нормализации отношений без предусловий 02/24/2022   16:18  |  Лента новостей
Сегодня, 24 февраля, в Вене состоялась встреча специальных представителей по процессу нормализации между Арменией и Турцией, вице-спикера НС РА Рубена Рубиняна и посла Сердара Кылыча. Об этом сообщает МИД Армении.
Спецпредставители подтвердили, что конечной целью переговоров является достижение полноценной нормализации отношений между Арменией и Турцией, как это было согласовано во время их первой встречи в Москве.
Они обменялись мнениями о возможных конкретных шагах, которые могут быть совместно предприняты с этой целью, и подтвердили свое согласие на продолжение этого процесса без предварительных условий.