Վատ լուր ունեմ ադրբեջանական իշխանությունների համար. ՄԻՊ-ը՝ իր հետագա անելիքների մասին 02/23/2022 14:50 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, որի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է այսօր, իրեն այս պահին չի տեսնում պետական համակարգում։ Այս մասին աշխատանքային գործունեությունն ամփոփող ասուլիսում ասաց ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։
«Ես ինձ տեսնում եմ այլ գործունեություն իրականացնելիս։ Իրականացնելու եմ հանրային գործունեություն։ Շատ վատ լուր ունեմ ադրբեջանական իշխանությունների համար։ Գիտեմ, որ նրանք հետևում են, ընդ որում, իրենց պատվիրակները դեռ այստեղ էին, եթե դեռ չեն գնացել, ուզում եմ, որ փոխանցեն իրենց ավելի բարձր իշխանություններին, որ ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը չի դադարեցնում իր հանրային գործունությունը, հատկապես, ադրբեջանական խախտումների հետ կապված։
Շարունակելու ենք վեր հանել իրենց խախտումները, պատերազմական հանցանքները։ Այնպես որ՝ ուրախանալու շատ տեղ չունեն այդ առումով»,- նշեց Արման Թաթոյանը՝ հավելելով, որ իր համար կարևոր է, որ իր գործունեության ընթացքում ինքը վեր է հանել խնդիրներ, ուսումնասիրություններ, հարցեր, որոնք լրջագույն սպառնալիքներ են՝ արտաքին, որը լուրջ պրոբլեմ է մեր երկրի, մեր ժողովրդի անվտանգության համար։

“У меня плохая новость для азербайджанских властей”: Татоян рассказал о своей дальнейшей деятельности 02/23/2022 15:00 | Лента новостей
Защитник прав человека(омбудсмен) Арман Татоян, срок полномочий которого истекает сегодня, на данный момент не видит свою дальнейшую деятельность в государственной системе. Об этом он заявил на итоговой пресс-конференции в Ереване.
"Я себя вижу на другом поприще. Я буду заниматься общественной деятельностью. И у меня очень плохая новость для азербайджанских властей. Знаю, что они следят, их делегаты все еще тут, если еще не уехали. Я хочу, чтобы они передали своим вышестоящим властям, что омбудсмен РА Арман Татоян не собирается прекращать свою общественную деятельность, особенно связанную по части нарушением прав человека с азербайджанской стороны, Я продолжу выявлять нарушения, военные преступления. Так что в этом смысле поводов для радости у них нет", - отметил Татоян.