Մարտունու շրջանից հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծռայողի աճյուն 02/23/2022 16:58 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Մարտունու շրջանի՝ Ադրբեջանի կողմից օկուպացված տարածքներում: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Փրկարարները հայտնաբերել ու տարհանել են ևս մեկ հայ զինծառայողի (ռազմական գործողությունների մասնակից պահեստազորային, կամավորական) աճյուն:
Նրա ինքությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1711 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Останки еще одного армянского военнослужащего обнаружены в ходе поисков в Мартунинском районе – ГСЧС Арцаха 02/23/2022   17:15  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Останки еще одного погибшего армянского военнослужащего обнаружены сегодня в ходе поисков в Арцахе. Об этом сообщает Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах.
Отмечается, что поисковую операцию сегодня проводил один спасательный отряд на оккупированном Азербайджаном участке Мартунинского района,
Личность погибшего будет установлена по результатам судебно-медицинской экспертизы.
С 13-го ноября 2020 года  по сей день в ходе поисков и  в результате обменами телами с азербайджанской стороной  в общей сложности подтверждено обнаружение останков 1711 погибших.
19:07 10/02/2022  |  Лента новостейВ Армении создана Следственная комиссия по изучению обстоятельств 44-дневной войны в Арцахе