Ադրբեջանական օկուպացիայի մեջ գտնվող Արցախի տարածքներում 85 ադրբեջանցի է պայթել ականի վրա 02/23/2022 13:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի օկուպացված տարածքներ այցելած 85 ադրբեջանցի պայթել է ականի վրա։ ԻՆչպես գրում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, բոլոր 85-ն էլ 44-օրյայի ավարտից հետո էին անօրինական կերպով այցելել ադրբեջանական օկուպացիայի մեջ գտնվող հայկական տարածքներ։
Ադրբեջանի ներքին գործերի նախարարության հասարակության հետ կապերի բաժնի պետ Էլշադ Գաջիևն ասել է, որ նրանցից 30 –ը մահացել է, 55-ը՝ տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ ստացել։ Գաջիևը զգուշացրել է, որ, քանի դեռ ականազերծման աշխատանքները չեն ավարտվել, Արցախի օկուպացված տարածքներ թույլատրվում է այցելել միայն հատուկ այդ նպատակով նախատեսված տրանսպորտային միջոցով։

85 азербайджанцев подорвались на минах на оккупированных Баку территориях Арцаха 02/23/2022   13:31  |  Лента новостей
85 азербайджанцев, посетивших оккупированные Азербайджаном территории Арцаха после 44-дневной войны, подорвались на минах. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на МВД.
Сообщается, что 30 из 85 человек погибли, еще 55 – получили ранения различной степени тяжести. Среди пострадавших есть и те, кто посещал территории без специального разрешения властей.
19:07 10/02/2022  |  Лента новостейВ Армении создана Следственная комиссия по изучению обстоятельств 44-дневной войны в Арцахе