Մինչ մենք այստեղ խոսում ենք, ադրբեջանցի զինծառայողները շարունակում են օկուպացնել իմ մարզը. Աննա Գրիգորյան (տեսանյութ) 02/22/2022 13:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչ մենք այստեղ խոսում ենք, ադրբեջանցի զինծառայողները շարունակում են օկուպացնել իմ մարզը՝ Սյունիքը։ Այս մասին Եվրանեսթ ԽՎ նիստին հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
«Ադրբեջանը համարում է, թե ԼՂ հակամարտությունը կարող է լուծված լինել մարտական գործողություններով, ինչը միջազգային սկզբունքների խախտում է։ Պատերազմն ավերիչ էր, բայց հակամարտությունը չի լուծվել։ Պատերազմական գործողությունները խաթարեց հակամարտության խաղաղ կարգավորումների բոլոր հեռանկարները։ Շատ բարդ է խոսել Ադրբեջանի հետ քաղաքական երկխոսության մասին։ Ինչպես կարող ենք այդ մասին խոսել, երբ հայ ռազմագերիները եւ քաղաքացիական անձինք շարունակում են մնալ Ադրբեջանում և խոշտանգվում»,- նշեց Գրիգորյանը։

Пока мы тут говорим, азербайджанские военнослужащие продолжают оккупировать мою область – Анна Григорян 02/22/2022   14:01  |  Лента новостей
Пока мы тут говорим, азербайджанские военнослужащие продолжают оккупировать мою область – Сюник, заявила  депутат парламента РА от фракции “Армения” Анна Григорян на заседании ПА “Евронест” в Ереване.
“Азербайджан считает, что нагорно-карабахский конфликт может быть решен силовым методом, что является нарушением международных принципов. Война была разрушительной, но конфликт не решен. Боевые действия подорвали все перспективы мирного урегулирования конфликта. Сложно говорить с Азербайджаном о политическом диалоге. Как мы можем говорить об этом, когда армянских военнопленных и гражданских лиц продолжают удерживать и подвергать пыткам в Азербайджане”, - отметила Григорян.
11:59 22/02/2022  |  Лента новостейАрцах никогда не будет в составе Азербайджана - Айк Мамиджанян
12:21 21/02/2022  |  Лента новостейДвое азербайджанских депутатов прибыли в Ереван
11:34 21/02/2022  |  Лента новостейВ Ереван на заседание "Евронест" прибудут двое азербайджанских депутатов, их имена известны