ԱՀ ԱԱԾ-ն վստահեցնում է, որ ի զորու է ապահովելու իր առջև դրված ինչպես պետական պաշտոնատար անձանց անվտանգությունը ի դեմս հանրապետության նախագահի, այնպես էլ ԱՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու 02/21/2022 10:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է.
«Հաշվի առնելով Ադրբեջանի Հանրապետության դատախազության կողմից Արցախի Հանրապետության նախագահին պատասխանատվության ենթարկելու մասին տարածած հաղորդագրությամբ պայմանավորված մեր հասարակության շրջանում առաջացած մտահոգությունը ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը վստահեցնում է, որ ծառայությունը ի զորու է ապահովելու իր առջև դրված ինչպես պետական պաշտոնատար անձանց անվտանգությունը ի դեմս հանրապետույթյան նախագահի, այնպես էլ Արցախի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացու և Արցախ այցելած անձանց անվտանգությունը` իրականացնելով լրացուցիչ միջոցառումներ»։

СНБ Арцаха в состоянии обеспечить безопасность как госчиновников в лице президента, так и каждого гражданина республики 02/21/2022   10:32  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах в состоянии обеспечить безопасность как государственных чиновников в лице президента республики, так и каждого гражданина Арцаха.
“Учитывая обеспокоенность, возникшую в обществе после заявления прокуратуры Азербайджана касательно привлечения к ответственности президента Республики Арцах, заверяем, что Служба в состоянии обеспечить безопасность как государственных чиновников в лице президента республики, так и каждого гражданина Арцаха и лиц, посетивших Арцах, приняв дополнительные меры”, - говорится в заявлении.