Սթափվե՛ք.դուք առիթ եք տալիս մտածելու, որ ուղղակի սպասարկում եք թուրք-ադրբեջանական տանդեմի շահերը.Արմեն Ռուստամյանը՝ ՔՊ-ին 02/21/2022   12:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք այսօր բացառիկ հնարավորություն ենք ընձեռել իշխանությանը, որպեսզի համատեղ հայտարարությամբ հանդես գանք մեր պետական-ազգային շահերը պաշտպանելու համար: ԱԺ արտաքին հարցերի մշտական հանձնաժողովում Ադրբեջանի և Թուրքիայի վավերացրած «Շուշիի» հռչակագիրը դատապարտող նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը:
Ընդդիմադիր պատգամավորը հայտարարեց, որ Շուշիի հռչակագիրը Հայաստանի և Արցախի դեմ ուղղված հակահայ փաստաթուղթ է, որն ամբողջությամբ վեր է հանում այն ռազմավարական նպատակները, որ թուրք-ադրբեջանական տանդեմը պետք է իրականացնի համատեղ, և Հայաստանի խորհրդարանը անպայման պետք է արձագանքի այդ հռչակագրին.
«Եթե մեր խորհրդարանը չարձագանքի դրան, թողնի միայն գործադիրի վրա, չնայած ես չեմ լսել, որ արտգործնախարարը վեր կենա ու հստակ հայտարարի, որ սա անընդունելի է մեզ համար, հակահայկական փաստաթուղթ է, և քանի դեռ նման հայտարարություն չի եղել, ողջամիտ ու հիմնավոր կասկած է առաջանում, որ մենք ուղղակի սպասարկում ենք թուրք-ադրբեջանական շահերը։ Սթափվեք, ուրիշ եզրակացություն ձեր այս քվեարկությունից չի բխում։ Դուք ուղղակի առիթ եք տալիս, որ ողջ հայությունը գա այն եզրակացությանը, որ ուղղակի սպասարկում եք թուրք-ադրբեջանական տանդեմի շահերը, ամբողջությամբ իրականացնում եք նրան նախապայմանները, պայմանները, որն արձանագրված է այդ հռչակագրով։ Դուք ընդհակառակը, այդ պայմաններին ընդառաջ եք գնում, ասում եք՝ Արցախը տեսականորեն հնարավորություն չունի Ադրբեջանի կազմից դուրս գալու, դուք ասում եք՝ Ցեղասպանության ճանաչման լոկոմոտիվը պետք է լինի Սփյուռքը, ասում եք՝ մենք սահմանային հարցերի իրավական ճշտման որևէ խնդիր չունենք Թուրքիայի հետ։ Այսքանից հետո ուղղակի ասեք, որ ձեզ համար ընդունելի է Շուշիի հռչակագիրը, վավերացրեք Շուշիի հռչակագիրը, վերջանա գնա», հավելեց Ռուստամյանը։
14:36 08/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուկաշենկոյի հայտարարությունը նոնսենս է միջազգային դիվանագիտական պրակտիկայում.Արմեն Ռուստամյան
12:09 08/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի շուրջ օղակը սեղմվում է.մեզ մնում է մեկ շանս՝ կա՛մ այս հարցը լուծում ենք խորհրդարանում, կա՛մ այն կատարվելու է խորհրդարանից դուրս.Արմեն Ռուստամյան
17:38 08/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը պնդում է՝ բանավոր պայմանավորվածություններ չեն կատարել ու հիշեց Մեսրոպ Մաշտոցին
18:41 06/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԾածկադմփոցը, փաստի առաջ կանգնեցնելն այս իշխանությունների գործելաոճն է դարձել. Ռուստամյան
18:13 06/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը խուսափում է հրապարակային դարձնել այն գործընթացը, որը ժողովրդի թիկունքում է տեղի ունենում. Ռուստամյան
19:14 24/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈւնեցանք մի լուծում, որը բավարարեց միայն Ադրբեջանին. Ռուստամյանը՝ Փաշինյանին
19:44 10/08/2021Մենք հաղթանակ ենք բերել, դուք մսխել եք. Արմեն Ռուստամյանը՝ Էդուարդ Աղաջանյանին
14:09 06/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հարցը ուզում եք լուծել այնպես, ինչպես լուծել եք առաջին էտապում՝ կապիտուլյացիան մեր գլխին բերելով․ Ռուստամյան
12:38 03/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք Խորհրդարան չենք եկել, որ լուռ, հլու-հնազանդ զբաղվենք ինչ-որ գործունեությամբ, ունենք շատ լուրջ հակադրություն՝ իշխանությունների հետ. Ռուստամյան

Одумайтесь! Армен Рустамян отреагировал на отказ ГД присоединиться к заявлению об осуждении “Шушинской декларации” 02/21/2022 13:12 | Лента новостей
Мы сегодня предоставили власти исключительную возможность для того, чтобы выступить с совместным заявлением в защиту наших государственно-национальных интересов. Об этом заявил депутат от оппозиционной парламентской фракции “Армения” Армен Рустамян во время проходящего на заседании постоянной комиссии НС РА по внешним связям обсуждения проекта заявления, осуждающего ратифицированную Азербайджаном и Турцией “Шушинскую декларацию”.
Оппозиционный парламентарий заявил, что “Шушинская декларация” – антиармянский документ, направленный против Армении и Арцаха; она полностью вскрывает те стратегические цели, которые турецко-азербайджанский тандем планирует совместно реализовать. Он отметил, что парламент Армении должен в обязательном порядке отреагировать на эту декларацию.
“Если наш парламент не отреагирует на него, оставит это только кабмину, хотя я не слышал, чтобы наш МИД встал и четко заявил о том, что это неприемлемо для нас, что это антиармянский документ. Пока таких заявлений нет, возникает разумное и обоснованное подозрение в том, что мы просто обслуживаем турецко-азербайджанские интересы. Одумайтесь! Других выводов из вашего голосования не следует. Вы просто даете повод к тому, чтобы все армянство пришло к заключению, что вы просто обслуживаете интересы турецко-азербайджанского тандема, реализуете их предусловия, условия, зафиксированные в декларации. Вы, напротив, идете навстречу этим условиям, заявляете, что у Арцаха нет теоретической возможности оказаться вне состава Азербайджана. Вы заявляете, что локомотивом признания Геноцида должна стать Диаспора, заявляете, что у вас нет каких-либо проблем с Турцией в плане юридического уточнения пограничных вопросов. После всего этого просто скажите, что для вас приемлема “Шушинская декларация”, ратифицируйте ее, и дело с концом”, - добавил Рустамян.