Զարմանալի չէ, որ Փաշինյանաալիևյան սիրախաղի այս փուլում դա արվում է նաև Ադրբեջանում.Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի արձագանքը 02/21/2022 16:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Տեղեկացանք նախագահ Քոչարյանի դեմ հարուցված հերթական քրեական հետապնդման լուրին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի համակարգող Բագրատ Միկոյանը։
«Զարմանալի չէ, որ Փաշինյանաալիևյան սիրախաղի այս փուլում դա արվում է նաեւ Ադրբեջանում:
Ազգային արժանապատվության գնով Ադրբեջանից խաղաղություն մուրացող ՀՀ իշխանությունները օգնություն են ստանում իրենց «կիրթ եւ կառուցողական» ընկերներից:
Չենք զարմանա, որ այս քրեական գործը միացվի Սիլվա Համբարձումյանի ցուցմունքներով կարված գործին, եւ մեր դատախազները, մեծ ջանասիրությամբ, այն կպաշտպանեն դատարանում»:

В офисе Кочаряна прокомментировали сообщения об уголовном преследовании против второго президента Армении 02/21/2022   16:46  |  Лента новостей
В офисе второго президента Армении прокомментировали сообщения об инициированном в Азербайджане уголовном преследовании против Роберта Кочаряна.
“Узнали об инициированном очередном уголовном преследовании против президента Кочаряна. Не удивительно, что на данном этапе Пашиняналиевского флирта это предпринимается и в Азербайджане. Власти Армении, ценой национального достоинства вымаливающие  у Азербайджана мир, получают помощь от своих “образованных и конструктивных” друзей. Нас не удивит, если это уголовное дело будет объединено с делом, сфабрикованным по показаниям Сильвы Амбарцумян. И наши прокуроры с большим усердием поддержат его в суде”, - говорится в комментарии  координатор офиса второго президента Армении Баграта Микояна.