«Արցախը Հայաստանն է», «Ադրբեջանը հանցագործ երկիր է».հայերն ակցիա են արել ադրբեջանական թիմի հետ ֆուտբոլային խաղի ժամանակ 02/18/2022 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարսելի «Վելոդրոմ» մարզադաշտում «Օլիմպիկ»-«Քարաբաղ» ֆուտբոլային հանդիպման ընթացքում հայերն ակցիա են իրականացրել: Այս մասին տեղեկանում ենք «ՀՅԴ նոր սերունդ» ֆեյսբուքյան էջից:
Խաղին ներկա են եղել նաև հայ երկրպագուները, որոնք տրիբունաներում պարզել են հայկական դրոշները և պաստառներ՝ «Արցախը Հայաստանն է», «Ադրբեջանը հանցագործ երկիր է», «Ճանաչեք Արցախի Հանրապետությունը», «Շուշի, ոչ Շուշա» գրություններով:

“Арцах – это Армения”, “Азербайджан – преступная страна”: армяне провели акцию на футбольном матче с азербайджанским клубом в Марселе 02/18/2022   13:50  |  Лента новостей
В ходе проходившего на стадионе “Велодром” в Марселе футбольного матча “Олимпик”-“Карабах” армяне провели акцию. Об этом сообщается на странице «Новое поколение АРФД» в Facebook.
На матче присутствовали армянские болельщики, которые на трибунах развевали флаги Армении и Арцаха, а также держали в руках транспаранты с надписями “Арцах – это Армения”, “Азербайджан – преступная страна”, “Признайте Республику Арцах”, “Шуши, а не Шуша”.