Պաշտպանության նախարարը՝ հարավային ուղղության զորամասերում 02/08/2022 11:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված մի շարք զորամասեր: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Սուրեն Պապիկյանը հետևել է ծառայության կազմակերպման և մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների, զորամասերում ընթացող շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձրել զորամասերի սոցիալ- կենցաղային պայմաններին, ինչպես նաև զինծառայողների սննդի կազմակերպման խնդիրներին:
Նույն օրը նախարարը եղել է նաև Զանգեզուրի կայազորային հոսպիտալում։ Սուրեն Պապիկյանին ներկայացվել է անհրաժեշտ դեղորայքով ապահովվածության, ինչպես նաև ժամանակակից բժշկական սարքավորումներով հագեցվածության մակարդակը: Պաշտպանության նախարարը զրուցել է հոսպիտալում ապաքինվող զինծառայողների հետ, առողջություն և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

Министр обороны Армении побывал в ряде воинских частей на юге страны 02/08/2022 11:56 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян побывал с рабочим визитом в ряде воинских частей, дислоцированных на юге республики. Об этом сообщает пресс-службе оборонного ведомства Армении.
Сурен Папикян ознакомился с бытом военных, условиями несения и организации боевого дежурства, проследил за проведением тактико-специальной подготовки, ходом строительных работ в воинских частях. Глава Минобороны Армении призвал командование обращать особое внимание на социально-бытовые условия в воинских частях, а также организацию питания военнослужащих.
В тот же день министр побывал также в Зангезурском гарнизонном госпитале для проверки уровня обеспечения медучреждения необходимыми медикаментами, а также оснащения современным оборудованием. Глава Минобороны Армении побеседовал с находящимися на лечении военнослужащими, пожелал им здоровья и скорейшего выздоровления.