Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակել են քարամշակման կետում աշխատող բանվորների վրա 02/08/2022 16:03 | Քրեական խրոնիկոն
2022թ. փետրվարի 05-ին, ժամը 12:00-ի սահմաններում, Ասկերան քաղաքի մերձակայքում գտնվող «Օղտեն մաշկ» կոչվող տեղամասում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքից խոշոր տրամաչափի գնդացրով մի քանի կրակահերթ է արձակվել Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում գործող՝ «Ապագա սերունդների հիմնադրամ» ՍՊ ընկերության քարամշակման կետի բանվորներ Գ.Բ.-ի, Ա.Թ.-ի և Ա.Հ.-ի ուղղությամբ, ովքեր տվյալ պահին տրակտորի վերանորգման աշխատանքներ էին կատարում: Այս մասին հայտնում են Արցախի դատախազությունից։
Արձակված կրակոցներից պաշտպանվելու նպատակով, մինչև ոստիկանության աշխատակիցների ժամանելը, վերջիններս շուրջ երկու ժամ ստիպված թաքնված են մնացել՝ այդ ընթացքում զանգելով և դեպքի մասին իրազեկելով իրենց տնօրինությանը:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով ԱՀ ոստիկանության կողմից ձեռնարկվում են քրեադատավարական միջոցառումներ:
Մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողությունն իրականացնում է ԱՀ Ասկերանի շրջանի դատախազությունը:

Азербадйжанские ВС обстреляли армянских рабочих в Аскеранском районе Арцаха 02/08/2022   16:16  |  Криминальная хроника
5 февраля 2022 года около 12:00 с азербайджанской боевой позиции, расположенной на участке под названием “Огтен Машк”, находящемся в окрестностях города Аскерана, из крупнокалиберного пулемета были произведены несколько выстрелов по рабочим камнеобрабатывающего завода, которые ремонтировали трактор в тот момент. Об этом сообщает прокуратура Арцаха.
Чтобы защититься от выстрелов, до прибытия сотрудников полиции рабочим пришлось скрываться около двух часов, за это время они позвонили и сообщили о происшествии своему руководству.
Для выяснения обстоятельств произошедшего Полицией Республики Арцах предпринимаются уголовно-процессуальные мероприятия. Аскеранская районная прокуратура Арцаха осуществляет надзор за законностью досудебного уголовного производства.