Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կոչ է անում միավորվել՝ ավտորիտար համակարգից ազատվելու համար (տեսանյութ) 02/08/2022   15:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ակնհայտ է, որ Առուշ Առուշանյանը քաղաքական բանտարկյալ է։ Այս դատավորի ձեռքում առանցքային որոշում է, թե ինչպես է ընթանալու քաղաքական բանտարկյալների ընթացքը։ Այսօր վերաքննիչ քրեական դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասել է քաղաքական, հասարակական գործիչ ՀՀ նախկին արտգործնախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք, որ վերաքննիչ դատարանում՝ դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանի նախագահությամբ, այսօր տեղի է ունեցել Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու միջնորդությունը մերժելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ որոշում կայացնելու։ Ա. Առուշանյանն արդեն 7 ամիս է, ինչ կալանքի տակ է ու պաշտպանները միջնորդել են նրա նկատմամբ գրավ կիրառել՝ առաջարկելով մինչեւ 80 մլն դրամ։
Ր. Հովհաննիսյանը ցավալի համարեց այն փաստը, որ ժողովրդավարության կարգախոսով իշխանության եկածները, իրենց ձեռամբ, իրենց իսկ քաղաքական որոշումներով ապահովում են Հայաստանի համար քաղաքական բանտարկյալներ։
Լրագրողի հարցին՝ ինչու են ժամանակին ամեն ինչից աղմուկ բարձրացնող միջազգային կառույցներն այսօր լուռ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նկատեց՝ միջազգային կառույցները առաջնորդվում են երկակի ստանդարտներով։
Ներկա աձնավորված , միաբևեռ, ավտորիտար համակարգից ազատվելու համար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բոլոր նրանց, ովքեր պայքարել են ազգային շահի, պետության ինքնիշխանության, քաղաքացու իրավունքների համար, կոչ արեց միավորվել։
15:41 28/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե երկխոսությունը պետք է հիմնված լինի Նիկոլ Փաշինյանի՝ վերջերս արտահայտած կարծիքների վրա, ապա այն գնալու է փակուղի.Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ հայ-թուրքական հարաբերությունների մասին
18:47 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՐաֆֆի Հովհաննիսյանն արտերկրում սրտի բարդ վիրահատություն է տարել. Բժիշկներն արգելել են տեղաշարժերը
14:36 22/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախյան օրակարգ. աստված եւ պատերազմ. Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հոդվածը՝ New York Post-ում
10:38 18/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՐաֆֆի Հովհաննիսյանը ԵԺԿ-ում ելույթ է ունեցել եւ անդրադարձել Արցախի խնդրին
09:39 08/10/2019  |  ՄամուլՎտանգ է զգացել. Կուսակցությունը Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ձեռքից տանում էին. «Իրատես»
09:23 23/09/2018  |  Ընտրական իրավունքՔաղաքապետի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մասնակցեց քվեարկությանը
18:11 20/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ժառանգություն»-ը Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի թեկնածությունը
10:33 14/04/2017  |  ՄամուլՎարդան Օսկանյանը և Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հեռանում են քաղաքականությունից. «Ժամանակ»

Раффи Ованнисян призвал объединиться для избавления от авторитарного режима(ВИДЕО) 02/08/2022   15:40  |  Лента новостей
Бывший министр иностранных дел Армении, политический и общественный деятель Раффи Ованнисян назвал главу общины Горис Аруш Арушанян политзаключенным.
“Очевидно, что Аруш Арушанян – политзаключенный. От этого судьи зависит ключевое решение относительно того, как дальше будет идти процесс, связанный с политзаключенными”, - сказал Раффи Ованнисян в беседе с журналистами у здания Апелляционного уголовного суда.
Напомним, Апелляционный суд под председательством судьи Рубика Мхитаряна приступит к рассмотрению жалобы адвокатов на решение об отказе в удовлетворении ходатайства  об освобождении Аруша Арушаняна под залог. Арушанян уже 7 месяцев, как находится под стражей. Адвокаты ходатайствуют об его освобождении под залог в размере 80 млн драмов.
Раффи Ованнисян посчитал достойным сожаления тот факт, что пришедшие к власти под лозунгами демократии, своими же политическими решениями приводят к появлению в Армении политзаключенных.
На вопрос одного из журналистов, почему международные структуры, которые ранее били тревогу по каждому поводу, на сей раз, хранят молчание, Раффи Ованнисян заявил, что международные структуры руководствуются двойными стандартами.
Для избавления от нынешнего, завязанного на одной личности, однополярного, авторитарного режима, Раффи Ованнисян призвал всех, кто боролся за национальные интересы, суверенитет государства, права граждан, объединиться.