Հիսուս Քրիստոսի արձանը պետք է լինի բարձունքի վրա եւ դառնա մեր երկրի այցեքարտերից մեկը. Ծառուկյան (տեսանյութ) 02/08/2022 13:20 | ԼՐԱՀՈՍ
«Քրիստոսը մեր հոգիներում ու սրտերում է, և արձանի մեջ մենք ոչ թե Քրիստոսին ենք փնտրում, այլ այն առաջին քրիստոնյա ազգի համախմբման խորհուրդն է իր մեջ պարունակելու»,- հայտարարել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ նշելով, որ հավատքն աշխարհում ամենաուժեղ զենքն է։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Գագիկ Ծառուկյանի բարեգործական հիմնադրամը հայտարարել է Քրիստոսի արձանը տեղադրելու նախաձեռնության մասին, ինչը մեծ արձագանք է գտել, արդեն ներկայացվել են հարյուրավոր առաջարկներ՝ Հայաստանի եւ արտերկրի մասնագետներից։
Գագիկ Ծառուկյանը անձամբ է հետևում Հիսուս Քրիստոսի արձանի շուրջ բուռն քննարկումներին.«Ասել եմ, մեկ անգամ ևս ուզում եմ ասել, որ մենք առաջին քրիստոնյա ազգն ենք: Մենք պետք է ունենանք Հիսուս Քրիստոսի արձանը բարձունքի վրա: Դա պետք է լինի մեր երկրի այցեքարտերից մեկը: Հարկավոր է քայլ կատարել մեր ժողովրդի համար, միավորվելու, լույսի, հույսի ճանապարհը, ուղղությունը ցույց տալու համար, առանց դրա մենք չենք կարող մեր կորցրածները հետ բերել»,-նշել է նա:
Ստացված հայտերը կամփոփվեն փետրվարի 20-ին, որից հետո առանձնացված նախագծերը կդրվեն հանրային քննարկման։

Статуя Христа должна быть на возвышенности и стать одной из визитных карточек нашей страны – Гагик Царукян 02/08/2022   14:01  |  Лента новостей
“Христос в наших душах и сердцах. А  статуя Христа будет заключать в себе символ единства первой христианской нации”, - заявил лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян, отметив, что вера – самое сильное оружие в мире.
Как уже ранее сообщалось, благотворительный фонд Гагика Царукяна объявил об инициативе по установке в Армении статуи Христа, которая нашла широкий отклик. Уже представлены сотни предложений от специалистов из Армении и из-за рубежа.
Гагик Царукян лично следит за бурными дискуссиями вокруг статуи Иисуса Христа.
“Я уже говорил, но хочу вновь повторить, что мы первая в мире нация, принявшая христианство. У нас на возвышенности должна быть статуя Иисуса Христа. Она должна стать одной из визитных карточек нашей страны. Надо предпринять шаги для нашего народа, объединить его, показать путь к свету, надежде. Без этого мы не сможем вернуть нами утраченное”, - отметил он.
Итоги конкурса будут подведены 20 февраля, после чего отобранные проекты будут вынесены на всеобщее обсуждение.