Վարդենիսի ավագանու ընդդիմադիր անդամները մանդատները վայր չեն դնի, դատարան էլ չեն դիմի. Հայտարարություն 02/08/2022 14:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարդենիսի ավագանու անդամ «Ահարոն Խաչատրյան» եւ «Միասնական Վարդենիս» խմբակցությունները մանդատներից չեն հրաժարվելու։ Այս մասին ավագանու նիստում հայտարարել է «Ահարոն Խաչատրյան» դաշինքը գլխավորող Ահարոն Խաչատրյանը:
«Ուղիղ կամ միջնորդավորված արտահերթ ընտրությունների գնալու առաջարկություններին ի պատասխան երկու խմբակցությունները հայտարարում են, որ մեր օրակարգում չկա մանդատները վայր դնելու եւ արտահերթ ընտրությունների գնալու հարց:
«Ահարոն Խաչատրյան» եւ «Միասնական Վարդենիս» խմբակցությունները չնայած վստահ լինելով, որ վարչական դատարանի կայացրած անհասկանալի որոշումը վարչական վերաքննիչ դատարանում կբեկանվի, բայց հաշվի առնելով Վարդենիս համայնքի պարալիզացված վիճակը, օր առաջ ճգնաժամը հաղթահարելու համար պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ չենք դիմելու վարչական եւ վերաքննիչ դատարան»,- ընդգծել է Խաչատրյանը։

Оппозиционные члены Совета старейшин Вардениса не откажутся от мандатов, в суд тоже не обратятся 02/08/2022   15:03  |  Лента новостей
Фракции Совета старейшин Вардениса “Агарон Хачатрян” и “Объединенный Варденис” не откажутся от мандатов. Об этом заявил Агарон Хачатрян, возглавляющий блок  “Агарон Хачатрян”.
“В ответ на прямое или опосредованное предложение пойти на внеочередные выборы обе фракции заявляют, что в их повестке дня нет вопроса об отказе от мандатов и участия во внеочередных выборах. Фракции “Агарон Хачатрян” и “Объединенный Варденис”, несмотря на уверенность в том, что вынесенное Административным судом непонятное решение будет отменено в Апелляционном суде,  с учетом парализованного состояния общины Варденис, для скорейшего преодоления кризиса, заявляет об отказе от намерения обратиться в Административный и Апелляционный суды”, - подчеркнул Хачатрян.