Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի, էմանուել Մակրոնի, Շառլ Միշելի եւ Իլհամ Ալիեւի հեռավար հանդիպումը 02/04/2022   21:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 4-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հեռավար հանդիպումը:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել առկա հումանիտար խնդիրների լուծման, երկու երկրների ինքնիշխանության և իրավազորության ներքո տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, ՀՀ-ԱՀ սահամանագոտում լարվածության նվազեցման և սահմանազատման, Լեռնային Ղարաբաղ միջազգային կազմակերպությունների ելումուտի, ինչպես նաև հարցերի լայն շրջանակի վերաբերյալ։
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահության ներքո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ կարգավորման և խաղաղության համաձայնագրի կնքման անհրաժեշտությունը։
17:58 03/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Ավստրիայի ԱԳ նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգին
14:39 03/02/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՏրանսպորտի վատ աշխատանքի համար, իբր, Փաշինյանին վիրավորելու գործով քաղաքացին դատապարտվել է
13:25 03/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵվս 7000 ուսանող մինչև 20% զեղչ կստանա ԲՈՒՀ-ում․ Նիկոլ Փաշինյան
13:07 03/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈր համայնքներին ավելի շատ ենք ֆինանսավորում, այնքան ակտիվ կառավարության հրաժարականն են պահանջում.Նիկոլ Փաշինյան
12:44 03/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսի ալիքը մեկ շաբաթվա ընթացքում կրկին կաճի. հույս ունենք, որ կանխատեսած նշաձողից ավելի բարձր չեն լինի թվերը.Նիկոլ Փաշինյան

В режиме видеоконференцсвязи состоялась встреча Пашиняна, Макрона, Мишеля и Алиева 02/05/2022   00:22  |  Лента новостей
При посредничестве и участии президента Франции, страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ Эммануэля Макрона и председателя Европейского совета Шарля Мишеля 4 февраля в режиме видеоконференцсвязи состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
"Стороны обменялись мнениями по решению существующих гуманитарных проблем, разблокированию под суверенитетом и правомочием двух стран региональных инфраструктур, снижению напряженности и демаркации армяно-азербайджанской границы, открытию доступа в Нагорный Карабах для международных организаций, а также широкому спектру других вопросов", - говорится в сообщении.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул необходимость прочного урегулирования нагорно-карабахского конфликта и подписания мирного соглашения под сопредседательством Минской группы ОБСЕ.