Սյունիքի մարզի դատավորները մտահոգված են. Դատավորները հանդես են եկել հայտարարությամբ 02/03/2022 15:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի դատավորները հանդես են եկել հայտարարությամբ՝ իրենց մտահոգությունը հայտնելով դատավորի Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ իրականացվող գործընթացների կապակցությամբ։
ՀՀ Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորներս, մտահոգված լինելով նույն դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ իրականացվող գործընթացներով, համոզված լինելով վերջինիս մասնագիտական, բարոյական և անձնական բարձր հատկանիշների վրա, մեր աջակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում դատավոր Բորիս Բախշիյանին, ակնկալելով վերջինիս նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդման գործընթացում օրինականության սկզբունքի խստիվ պահպանում, ՀՀ Սահմանադրությամբ, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված՝ անձի և դատավորի իրավունքների ու ազատությունների վերաբերյալ երաշխիքների լիակատար ապահովում։

Судьи Сюникской области Армении обеспокоены процессами в отношении своего коллеги Бориса Бахшияна 02/03/2022   15:37  |  Лента новостей
Судьи Сюникской области Армении выступили с заявление, в котором выразили свою обеспокоенность в связи с процессами, осуществляемыми в отношении их коллеги Бориса Бахшияна.
“Мы, судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области РА, будучи обеспокоенными процессами, осуществляемыми в отношении судьи того же суда Бориса Бахшияна, будучи уверенными в его высоких профессиональных, моральных и личных качествах, выражаем свою поддержку судье Борису Бахшияну”, - говорится в заявлении.
Судьи рассчитывают на строгое соблюдение принципа законности в процессе уголовного преследования, осуществляемого в отношении их коллеги, а также  полноценного обеспечения гарантий прав и свобод судей, установленных Конституцией, Судебным и Уголовно-процессуальными кодексами РА.
Заявление подписали судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области Наполеон Оганян, Анаит Туманян, Ромен Агароян, Ашот Ованнисян, Карапет Бадалян, Эмин Абгарян, Лусине Сепханян, Гнел Гаспарян.