Եթե գիտելիք, հայրենասիրության բարձր որակներ ունեցող անձանց չկարողացանք բերել զինված ուժեր, ապա առաջիկա 3-5 տարվա ընթացքում բանակում նոր խոշոր ճգնաժամ է սպասվում.պատգամավոր 02/03/2022 10:52 | Մեկնաբանություն
Զինված ուժերի բարեփոխումների հիմքում պետք է լինի մարդը՝ զինվորականը։Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը: Նա, մասնավորապես, գրել է.
«Սա նշանակում է, որ եթե զինվորականի մասնագիտական պատրաստության, ստորաբաժանումների մարտունակության և սոցիալական ամուր երաշխիքների հարցերը չի լուծվում, ապա փոփոխությունների մնացած տարրերն ունեն 0-ական արժեք։
Առանց զինվորական մասնագիտության գրավչության բարձրացման բանակում որևէ արդյունավետ ռեֆորմի հնարավորություն չկա՝ անկախ նրանից, թե ինչ տեխնիկա, սպառազինություն ձեռք կբերվի կամ սննդի որակը ինչ մակարդակի կհասցվի։
Եթե ինտելեկտ, գիտելիք, հայրենասիրության բարձր որակներ ունեցող անձանց չկարողացանք բերել զինված ուժեր, ապա առաջիկա 3-5 տարվա ընթացքում բանակում նոր խոշոր ճգնաժամ է սպասվում, շատ ավելի ծանր, քան ունեցել ենք 2018 իշխանափոխությունից և 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմից հետո»։

В основе реформ в Вооруженных силах должен быть человек – Тигран Абрамян 02/03/2022   12:57  |  Комментарий
В основе реформ в Вооруженных силах должен быть человек – военнослужащий, пишет депутат Национального Собрания Армении от фракции “Честь имею” Тигран Абрамян на своей странице в Facebook
Это, по его словам, означает, что если вопросы профессиональной подготовки военного, боеспособности подразделений и надежных социальных гарантий не решаются, то остальные компоненты реформ имеют нулевую ценность.
"Без повышения привлекательности профессии военного какой-либо возможности проведения эффективных реформ в армии нет, независимо от того, какая техника, вооружение будут приобретены или до какого уровня будет доведено качество армейской кухни. Если мы не сумеем пополнить ряды ВС обладающими высоким интеллектом, знаниями, патриотизмом людьми, то в течение ближайших 3-5 лет в армии наступит новый крупный кризис, более глубокий, чем после смены власти в 2018 году и 44-дневной войны 2020 года”, - написал Абрамян.
12:23 31/01/2022  |  КомментарийДля обеспечения приграничной безопасности и несения эффективной службы нужны коренные изменения – Абрамян
13:07 13/01/2022  |  КомментарийТигран Абрамян назвал нынешние власти Армении “подарком” для любой страны