Գարեգին Բ-ն չպատասխանեց ՝ Քրիստոսի արձանը տեղադրելու Ծառուկյանի մտադրության և հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ հարցերին 01/28/2022   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր բանակի օրն է, մենք, միաբան մեր հայրերի հետ, եկանք այստեղ, որպեսզի մեր աղոթքը բարձրացնենք առ Աստված, մեր քաջարի զավակների հոգիների հանգստության համար, ինչպես նաև հայցենք, որ Տերը օրհնի մեր ժողովրդի կյանքը՝ ապրելու խաղաղության և ապահովության պայմաններում:Այս մասին Եռաբլուրում լրագրողներին ասաց Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և հավելեց.
«Նաև մեր հայցը առ Աստված բարձրացրինք, որպեսզի Տիրոջ օրհնությամբ պահպանի մեր բանակը և պաշտպանի մեր երկրի, ժողովրդի՝ խաղաղ, անվտանգ կյանքը»:
Վեհափառը չպատասխանեց լրագրողների մյուս հարցերին: Լրագրողները, մասնավորապես հետաքրքրվում էին Վեհափառից, ինչու՞ է կրկին առանց իշխանության ներկայացուցիչների այցելել Եռաբլուր, ի՞նչ դիրքորոշում ունի հայ-թուրքական հարաբերությունների և ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի՝ Քրիստոսի արձանը տեղադրելու մտադրության մասին:
12:44 28/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր բանակը, իր առջև դրված խնդիրները կատարելով, կդառնա այն բանակը, ինչը որ ժառանգություն է թողել Վազգեն Սարգսյանը.Անդրանիկ Քոչարյան
12:19 28/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամու ոտնձգություններին արժանի հակահարված տալով՝ Բանակը մեզ տվել է հաղթանակների ոգի. Վիտալի Բալասանյան
12:08 28/01/2022  |  ՄեկնաբանությունՆրանք անգամ չեն էլ կարող որևէ բան անել, որ մենք վիրավորվենք. իրենք են անցել խորհրդարան, թող աշխատեն.Մարուքյանը՝ խորհրդարանական ընդդիմության մասին
11:52 28/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնլուրջ է նման քննարկումներ իրականացնելը, քանի դեռ նախագահի հրաժարականն ընդունված չէ.Մարուքյանը՝ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու մասին

Католикос всех армян в “Ераблуре” вознес молитву за упокой душ наших отважных сынов 01/28/2022   14:13  |  Лента новостей
Верховный патриарх и Католикос всех армян, Его святейшество Гарегин Второй в сопровождении представителей духовенства посетил воинский пантеон “Ераблур” в Ереване.
"Сегодня День армии. Мы поднимаемся сюда, чтобы вознести молитву Господу Богу  за упокой душ наших отважных сынов,а также просим, чтобы Господь благословил жизнь нашего народа – жизнь в мире и безопасности”, – сказал Католикос всех армян в беседе с журналистами.
“Мы также вознесли нашу просьбу к Богу, чтобы с благословения Господа Армянская армия укреплялась, защищала мирную, безопасную жизнь нашей страны, нашего народа”, – сказал Католикос всех армян Гарегин Второй.
Католикос воздержался от ответа на другие вопросы журналистов. В частности, журналисты поинтересовались у него, почему он посетил “Ераблур” не в сопровождении представителей власти, какая у него позиция по армяно-турецким отношениям и как он относится к намерению Гагика Царукяна установить памятника Христу.