Չեղած առաջարկները իմ տարիքում քննարկելը կամ դրանց պատասխանելը կոռեկտ չի.Արամ Սարգսյանը՝ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջադրելու մասին 01/28/2022   15:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իմ թեկնածությունը նախագահի պաշտոնում առաջադրելու առաջարկ չի եղել: Այս մասին Եռաբլուրում հայտարարեց «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը՝ անդրադառնալով խոսակցություններին, որ ՔՊ-ն նախագահի պաշտոնում պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը:
Հարցին՝ նման առաջարկի դեպքում կհանաձայնվի՞, Արամ Սարգսյանն ասաց.
«Չեղած առաջարկները իմ տարիքում քննարկելը կամ դրանց պատասխանելը կոռեկտ չի, նույնիսկ անհարմար է: Իհարկե չի եղել նման քննարկում: Մինչև հունվարի 30-ը Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի նախագահն է, և մինչ այդ որևէ թեկնածուի հարց քննարկելը էլ ոչ կոռեկտ եմ համարում»:
14:43 28/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՕդի պաշտպանության առումով թերանում ենք, ուշանում․ Արամ Սարգսյան
09:35 15/12/2021  |  ՄամուլՀետընտրական հերթական ռազբորկան՝ Վեդիում. ծեծել են թեկնածուին. Գոջին հրավիրել են ոստիկանություն. «Հրապարակ»
18:16 07/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՍա բացառիկ հնարավորություն է 3+3 ձևաչափը մերժելու առումով. Սարգսյան
10:07 21/10/2021  |  ՄամուլՄեղրիում առավելագույն ձայներ ստացած թեկնածուն նախկինում ՔՊ-ի հետ է համագործակցել. «Ժողովուրդ»
17:43 05/10/2021  |  ՄամուլԴիլիջանում ՏԻՄ ընտրություններին «Հանրապետություն» կուսակցության թեկնածուն դատարանի որոշմամբ սնանկ է ճանաչվել
21:32 30/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԱփսոս, որ սպարապետի ու սրա մեջ հոսել է նույն արյունը. Գագիկ Համբարյանը՝ Արամ Սարգսյանին
09:34 18/06/2021  |  ՄամուլՇշի Մելոյի եղբայրը՝ Արամ Զավենիչի ցուցակում. «Հրապարակ»
19:17 17/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Նիկոլն Արամ Զավենիչին ևս մեկ հնարավորություն կտա դավաճանել եղբորը

“Даже неудобно отвечать”: Арам Саркисян назвал дискуссии вокруг возможных кандидатов в президенты на данном этапе некорректными 01/28/2022 15:40 | Лента новостей
Лидер партии “Республика”, бывший премьер-министр РА Арам Саркисян заявил, что предложений о выдвижении его кандидатуры на пост президента Армении не поступало. Об этом Арам Саркисян заявил в беседе с журналистами в воинском пантеоне "Ераблур", комментируя разговоры о том, что правящая фракция "Гражданский договор" планирует выдвинуть на пост президента его кандидатуру.
На вопрос, согласится ли он в случае поступления подобного предложения, Арам Саркисян заявил:”Обсуждать несуществующие предложения в моем возрасте или отвечать на них некорректно, даже неудобно”. “Конечно, такие обсуждения не велись. До 30 января Армен Саркисян является президентом Армении, и до тех пор дискуссии вокруг чей-либо кандидатуры я считаю некорректными”, - резюмировал Саркисян.