Արարատ Միրզոյանը և Ռուբեն Ռուբինյանը կմասնակցեն Անթալիայում մարտին կայանալիք դիվանագիտական համաժողովին 01/27/2022 15:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի արտգործնախարարը և Անկարայի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչը կմասնակցեն Անթալիայում մարտին կայանալիք դիվանագիտական համաժողովին: Ադրբեջանական լրատվամիջոցի փոխանցմամբ այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Չավուշօղլուն։
«Փաստինֆո»-ն մեկնաբանության համար դիմել է ՀՀ ԱԳՆ-ին, որտեղից նշեցին, որ հանդես կգան պաշտոնական հայտարարությամբ։ Իսկ ոչ պաշտոնական աղբյուրները հայտնում են, որ թուրք նախարարի հայտարարությունը սխալ է ներկայացվել, նա հայտարարել է, որ ոչ թե կմասնակցեն, այլ հնարավոր է՝ մասնակցեն։

Мирзоян и Рубинян могут принять участие в дипломатическом форуме в Анталье, заявил Чавушоглу 01/27/2022 16:11 | Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и спецпредставитель РА по нормализации отношений с Анкарой, вице-спикер НС РА Рубен Рубинян примут участие в предстоящем в марте дипломатическом форуме в Анталье. Об этом сообщил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу.
ИА “ФактИнфо” обратилось за комментарием в МИД Армении, где отметили, что выступят с официальным заявлением. А неофициально источники сообщают, что заявление турецкого министра было неверно представлено. Чавушоглу говорил не об участии, а о возможном их участии.