Ադրբեջանցիները չեն վերադարձնում Տեղ համայնքի հովիվի ոչխարները՝ պատճառաբանելով, թե նա իրենց մոտ գտնվելու ժամանակ դրանցից հրաժարվել է 01/26/2022 13:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիները չեն վերադարձնում Տեղ համայնքի հովիվի ոչխարի հոտը՝ պատճառաբանելով, թե նա վերադարձնելու պահանջ չի ներկայացրել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Տեղ խոշորացված համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցը:
Համայնքապետի փոխանցմամբ՝ հիմա էլ ադրբեջանցիներն ասում են, թե հովիվն իրենց մոտ գտնվելու ժամանակ գրել է, որ ոչխարները հետ չի պահանջում.
«Թուրքը ամեն օր մի պատճառ բռնում է, հիմա էլ ասում են, թե հովիվը թղթի վրա գրել է, որ իրենցից պարտք ու պահանջ չունի,բայց նման բան չի եղել, մենք հովիվի հետ էլ ենք խոսել, հովիվն ասում է, նման բան չի եղել, իրենից միայն հարցրել են, թե քանի տարեկան է և որտեղ է ապրում»,-ասաց համայնքապետը:

Азербайджанцы отказываются возвращать пастуху из села Тех овец: глава общины рассказал подробности 01/26/2022   14:07  |  Лента новостей
Азербайджанцы не возвращают пастуху из общины Тех Сюникской области Армении стадо овец, мотивируя свой отказ тем, что последний в ходе нахождения у них не предъявлял им такого требования. Об этом “ФактИнфо” сообщил руководитель укрупленной общины Тех Давид Гулунц.
По словам главы общины, теперь азербайджанцы утверждают, что пастух во время  нахождения  у них написал, что не требует вернуть обратно овец.
“Турок каждый день находит причину. Теперь он заявляет, что пастух написал на листе бумаги, что у него к ним нет претензий и требований, но ничего подобного не было. Мы говорили и с пастухом. Он утверждает, что ничего такого не было. Его лишь спросили, сколько ему лет и где он живет”, - рассказал глава общины.