Ձայնդ կտրի՛ր, վայր ընկի՛ր տեղդ. ԱԺ-ում լարված է. Հայհոյախառը վիճաբանություն՝ Սիսակ Գաբիրելյանի և Ռուբեն Հակոբյանի միջև 01/26/2022 11:37 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում ՀՌՀ անդամի պաշտոնում Ռուբեն Հակոբյանի թեկնածության քննարկումն ընթացավ լարված մթնոլորտում:
Հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբիրելյանը պահանջեց, որ թեկնածուն դադարեցնի իր ելույթը, որտեղ նա քննադատում էր իշխանական պատգամավոր Նարեկ Բաբայանին.
«Նարեկ Բաբայանն ինձ ասում է, թե չի հարգում իմ կենսագրությունը, և ոչ ավել ոչ պակաս ինձ վիրավորանք է հասցնում, թե ընդդիմադիր դաշտում եղել եմ « ռումբ»: Ռումբներ են բոլոր նրանք պետության համար, ովքեր քաղաքականության հետ որևէ կապ չունեն, և կարողանում են ԱԺ խցկվել որպես իրենց կնոջ Լենա Նազարյանի օժիտ»,-ասաց Ռուբեն Հակոբյանը:
Սիսակ Գաբիրելյանը ընդհատեց Ռուբեն Հակոբյանին և պահանջեց դադարեցնել ելույթը։ Ռուբեն Հակոբյանն էլ ասաց, որ հանում է իր թեկնածությունը.
«Ցույց տվեք կանոնակարգի այն հոդվածը, որով դադարեցնում եք իմ ելույթը»,-ասաց Հակոբյանը, իսկ Սիսակ Գաբիրելյանն էլ արձագանքեց. «Կանոնակարգը կգնաք դատարանում կանեք».
«Իրավունք չունեք իմ ելույթը դադարեցնել, ձայնդ կտրի՛ր, վայր ընկի՛ր տեղդ»,-ասաց Ռուբեն Հակոբյանը։
Կրքերն այնքան թեժացան, որ սկսեցին բոլորի ներկայությամբ, բացահայտ հայհոյել միմյանց՝ օգտագործելով խուլիգանական և փողոցային արտահայտություններ։
Սիսակ Գաբրիելյանի և Ռուբեն Հակոբյանի միջև վիճաբանությունը վերածվեց ծեծկռտուքի: Պատգամավորը և ՀՌՀ անդամի թեկնածուն միմյանց հասցեին հայհոյախառը վիրավորանքներ հասցրին:

Ссора и ругань в парламенте: Сисак Габриелян и Рубен Акопян обменялись “любезностями”(ВИДЕО) 01/26/2022   12:41  |  Лента новостей
Обсуждение по кандидатуре Рубена Акопяна на пост члена Комиссии по телевидению и радио проходит в напряженной атмосфере.
Председатель постоянной комиссии НС по науке, образованию, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Сисак Габриелян потребовал, чтобы Акопян прекратил свое выступление, в ходе которого он критиковал депутата от правящей фракции Нарека Бабаяна.
“Нарек Бабаян мне говорит, что не уважает пройденный мною путь и оскорбляет меня, заявляя, что я был на оппозиционном поле “”бомбой”. Бомбой под государство являются все те, кто не имеет никакого отношения к политике, но может втиснуться в НС в качестве приданного своей жены – Лены Назарян”, - заявил Рубен Акопян.
Сисак Габриленя прервал Рубена Акопяна, потребовав прекратить выступление. В свою очередь Акопян заявил, что снимает свою кандидатуру.
“Покажите статью закона о Регламенте, по которому вы прерываете мое выступление”, - сказал Акопян. В ответ Сисак Габриелян заявил: “Идите и расскажите про регламент в суде”.
“Вы не имеете права прерывать мое выступление. Заткнись и сядь на место”, - парировал ему Акопян.
Страсти накалились до той степени, что  участники словесной перепалки стали в присутствии всех открыто оскорблять друга друга и ругаться.